Ankara'da, Uçakla Cenaze Nakil Hizmeti Veriliyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet veren "Alo 188" Cenaze Merkezi, vatandaşların talebi üzerine, cenazeleri, bozulmasını önleyen özel tabutlara koyduktan sonra, THY uçaklarıyla, istenilen havaalanına gönderiyor. Cenazeler, havaalanında da yakınları tarafından teslim alınıyor. Cenazeye uçakta refakat etmek isteyen bir kişi de THY uçak tarifesinden yüzde 20 indirimli olarak yararlanabiliyor.

HAVALANI BULUNMAYAN YERLERE DE ARAÇLA NAKİL HİZMETİ...

Büyükşehir Belediyesi, havaalanı bulunmayan kentlere de karayoluyla, bu yılın 8 ayında, vatandaşların talebi doğrultusunda 516 cenazeyi araçlarıyla ücretsiz taşıdı.

"Alo 188" Cenaze Merkezi, kent dışına nakil hizmetlerinin yanı sıra ölüm raporunun alınmasından, dini vecibelerin yerine getirilmesine kadar tüm hizmetleri ücretsiz gerçekleştiriyor.

Ölüm raporu alındıktan sonra, vefat eden kişinin cenazesiyle ilgili tüm işlemlerin görevli ekipler tarafından yapılmasından ve camide gerekli dini vecibelerin yerine getirilmesinin ardından, cenaze, araçlarla defin yerine götürülerek toprağa veriliyor. Din görevlileri de kabir başında ücretsiz hizmet veriyor. Cenaze hemen defnedilmeyecekse, Karşıyaka, Ortaköy, Sincan ve Gölbaşı mezarlıklarında bulunan morglardan birinde, yine ücretsiz olarak defin gününe kadar bekletiliyor.