Etimesgut, Şehidi Yahya Acar'ı Son Yolculuğuna Uğurladı

Hakkari'nin Çukurca ilçesinin karşısında yer alan Kuzey Irak'ın Kanimasi bölgesinden PKK'lı teröristlerin roketatarlı saldırısı ve sonrasında çıkan çatışmada şehit olan Özel Kuvvetler Komutanlığı'nda görevli 41 yaşındaki evli ve 4 çocuk babası Piyade Uzman Çavuş Yahya Acar'ın naaşı dün düzenlenen askeri tören sonrasında uçak ile önce Ankara'ya getirildi. Etimesgut Ayyıldız Mahallesi'ndeki evi önüne getirilen şehidin naaşı daha sonra dualar ve tekbirler eşliğinde memleketi Samsun'a uğurlandı.

Ayyıldız Mahallesi'nde evinin önünde düzenlenen törene başta Etimesgut Kaymakamı Fuat Gürel, Belediye Başkanı Enver Demirel olmak üzere siyasi partilerin yetkilileri, Etimesgut Müftüsü Yunus Can, çok sayıda Etimesgutlu katıldı. Buradan okunan dualar ve tekbirler eşliğinde memleketi Samsun-Havza'ya uğurlandı.

Annesini iki yıl önce kaybeden şehit Piyade Uzman Çavuş Yahya Acar'ın naaşı Cumartesi günü Havza ilçesi Kevser Camii’nde öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Mısmılağaç Mahallesi’ndeki aile kabristanlığında toprağa verilecek.