Gölbaşı'nda Model Uçak Gösterisi Büyüledi

Atatürk Sahil Parkı’nda gerçekleştirilen programa, Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, THK Genel Sekreteri Salim Kaya, THK Teftiş Kurulu Başkanı Yücel Zengin, THK Genel Merkez Denetleme Kurulu üyesi Bayram Duman, Gölbaşı Belediyespor Kulüp Başkanı Hayati Çal ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Başkan Duruay, daha önceki programları Türk Hava Kurumu ile birlikte organize ettikleri Yavrucuk Mahallesi’nde gerçekleştirdiklerini ifade ederek, şunları kaydetti:

“Model uçak gösterileri bizim çok hoşumuza gitti. Bizlerde bunu Gölbaşımızdaki hemşehrilerimizle birlikte paylaşalım istedik. Gölbaşımızdaki vatandaşlarımızda bu güzel gösterileri izlesin istedik. İlk defa Gölbaşı’nda böyle bir program yaptık. Bu tür organizasyonlarda bulunarak özellikle gençlerimizin sokaklardan kurtulması, boş vakitlerini daha bilinçli, güzel ve eğlenceli geçirmeleri konusunda da bizler elimizden gelen herşeyi yapacağımıza söz verdik. Havacılıkla ilgili bölümü de spor kulubümüzde açacağız. Gölbaşımızdaki gençlerimize de inşallah bu sporu yaptıracağız.”

THK Genel Sekreteri Kaya ise, Cumhuriyetin kurucusu Büyük Önder Atatürk’ün “İstikbal göklerdedir” sözleriyle kurulmuş olan Türk Hava Kurumu’nun 92 yıldır ülkenin ve milletin hizmetinde olduğunu belirterek, şu ifadeleri kullandı:

“Hava sporları son yıllarda ülkemizin her yanında daha çok bilinir hale geldi. Tabiki bu tesadüf değil. Yoğun çalışmalar ile milletimizin destekleri sonucu olduğu ortaya çıkıyor. Gölbaşımızda yapılan model uçak serbest uçuş Anadolu Kupası hava sporlarının birleştirici gücünün en güzel örneklerinden bir olduğuna inanıyoruz. Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Türk Hava Kurumu’nun Gölbaşı şubesini Ankara’da birinci, Türkiye genelinde 9. yapmıştır. Desteği çok büyüktür.”

Başkan Duruay, THK Genel Sekreteri Kaya ve beraberindekiler tarafından model uçak tutkunlarının yarıştığı “2017 Anadolu Cup Model Uçak Şampiyonası”nda dereceye girenlere kupa ve madalyaları takdim edildi.