Haber Detayı
24 Nisan 2017 - Pazartesi 21:52
 
1000 Çocuk Korosu'ndan 23 Nisan'da Muhteşem Konser
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Ankara’da Çankaya Belediyesi 1000 Çocuk Korosu’nun konseriyle kutlandı.
Çankaya Haberi
1000 Çocuk Korosu'ndan 23 Nisan'da Muhteşem Konser

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Başkentte, Çankaya Belediyesi 1000 Çocuk Korosu’nun büyüleyici konseriyle kutlandı. Her yıl olduğu gibi Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu’nda düzenlenen kutlamaya Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen eşi  Nur Kezban Taşdelen ve oğlu Aras Taşdelen ile birlikte katıldı.

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, CHP Genel Başkan Yardımcıları Tekin Bingöl ve Lale Karabıyık, CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, CHP Ankara Milletvekili Nihat Yeşil, CHP Ankara İl Başkanı Adnan Keskin, Belediye Meclis üyelerinin de yer aldığı konserde binlerce aile ve vatandaş da Türk Bayraklarıyla salonu doldurdu.  

“ALDANMAK İSTEMİYORSANIZ REHBERİNİZ MUSTAFA KEMAL OLSUN”

“Biz en çok çocukların belediyesiyiz. Çocuklar için demokrasiyi, eşitliği, özgürlüğü barışı savunan bir belediyeyiz” sözleriyle konuşmasına başlayan Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, "Dünyanın en güzel korosu, sizler Atatürk’ün umudusunuz, sizler bizlerin umudusunuz ve gelecek sizlerin ellerinizde yeniden yaratılacak. Bayramınız kutlu olsun” dedi. Çocuklara seslenen Taşdelen, “Sizden bir belediye başkanı olarak değil, ağabeyiniz olarak bir ricam var; hayatta aldanmak, kandırılmak istemiyorsanız, bilime ve akla tutunun, rehberiniz Mustafa Kemal Atatürk olsun” diye konuştu. 

Aydınlık bir geleceğin bilimle, sanatla, sporla yetişen çocukların eseri olacağını söyleyen Taşdelen, “Atatürk’ün, bugünü çocuklara armağan etmesinin nedeni ülkenin ve çocukların geleceğini kurtarmaktı. Çocukları iyi yetişmemiş toplumların ve ülkelerin geleceği yoktur.

Bizler Mustafa Kemal’e Cumhuriyete, demokrasiye kara sevdalıyız ve biliyoruz ki Çankaya o yolun en büyük neferi olacaktır” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: 1000, Çocuk, Korosu'ndan, 23, Nisan'da, Muhteşem, Konser,
Yorumlar
Haber Yazılımı