Haber Detayı
28 Nisan 2015 - Salı 04:49
 
ANKAmall'da Çılgın Bisikletçiler Büyüledi
Ankara’da ilk defa ANKAmall’da düzenlenen Downmall etkinliği izleyicilere heyecan dolu dakikalar yaşattı.
Güncel Haberi
ANKAmall'da Çılgın Bisikletçiler Büyüledi

Her hafta sonu farklı etkinliklere ev sahipliği yapan ANKAmall bu kez de çılgın bisikletçileri ağırladı. AVM’nin en üst katından bisikletleri ile merdivenlerden inen 14 extreme bisikletçi,rampaları aşıp bitiş çizgisine kadar kıyasıya mücadele etti. 2014’ün Downmall Türkiye şampiyonu Emrah Özbay’ın sunuculuğunu yaptığı etkinliğe Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden extreme bisikletçiler katıldı. Türkiye’nin en iyi Downhill/Freeride binicilerinin kendilerini gösterdiği etkinlik, izleyenlere adrenalini yüksek dakikalar yaşattı.ANKAmallDownmall etkinliği kapsamında düzenlediği bisiklet yarışında katılan 14 yarışmacıdan birinci ikinci ve üçüncü olan sporculara para ödülü ve bisiklet ekipmanı hediye etti.

Tamamı profesyonel sporculardan oluşan ekip, Ankara’da ilk defa ANKAmall’da izleyicileriyle buluştu. Uluslararası düzeyde yarışan Emrah Özbay “Türkiye’de bu tarz organizasyonları daha çok yapıp, Türkiye’yi Milli Takım seviyesine taşımayı amaçlıyoruz” dedi.

Festival etkinliği kapsamında, dünyaca ünlü AMG-Rotwild markasının farklı segmentteki bisikletleri, AVM içerisine kurulan parkurlarda ilgili müşterilere test ettirildi. Bisiklet meraklılarına küçük teknik eğitimler ve bisikletlerle ilgili genel bilgi verildi.

Minikler de bisiklete binmeyi öğrendi

Sıfır yer çekimi organizasyonuyla ziyaretçilerine adrenalin dolu bir görsel şölen sunan ANKamall, küçük ziyaretçilerini de unutmadı. Çocuklar tamamen el işçiliğinden üretilen “Tay Tay” bisikletlerle bisiklete binmeyi öğrendi. Sivri veya keskin uçları olmayan, el ve ayak sıkışmalarını engelleyecek şekilde tasarlanan bisikletle,2-6 yaş grubundaki çocukların bisiklete binmeyi öğrenmeleri için ANKAmall’da eğitim verildi.Çocukların kas yapısının, sinir sisteminin ve denge sisteminin daha sağlıklı şekilde gelişmesi amacıyla gerçekleştirilen eğitim, ebeveynler tarafında da ilgiyle karşılandı. Eğitim sonunda yapılan yarışmada miniklere de ANKAmall tarafından hediyeler verildi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Ankara’da, ilk, defa, ANKAmall’da, düzenlenen, Downmall, etkinliği, izleyicilere
Yorumlar
Haber Yazılımı