Haber Detayı
06 Ekim 2014 - Pazartesi 01:02
 
24 Yıl Aradan Sonra Gelen Tapu Sevinci
Yenimahalle Belediyesi, yıllardır iskan sorunu yaşayan ailelerin yüzünü güldürmeye devam ediyor.
Yenimahalle Haberi
24 Yıl Aradan Sonra Gelen Tapu Sevinci

6 yılda 50 binin üzerinde daireye iskan verdiklerini belirten Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, 1990’lı yıllarda yapımına başlanan 4 blok, 74 konutluk Semah Konut Yapı Kooperatifi’ndeki vatandaşlara tapularını dağıttı.

Semah Yapı Kooperatifi sakinleri,  24 yıl aradan sonra evlerinin gerçek sahibi oldu. Batıkent’te bulunan kooperatifte gerçekleşen tapu dağıtım törenine Başkan Yaşar’ın yanı sıra Başkan Yardımcısı Yaşar Neslihanoğlu, Kooperatif Başkanı Ahmet Şimşek, CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ali Buçan ve kooperatif sakinleri katıldı.

“Amacımız düğümleri çözmek”

Geçen hizmet döneminde olduğu gibi yeni dönemde de vatandaşın tapu sevincine ortak olmaya devam ettiklerini kaydeden Yaşar, “Dişinizden, tırnağınızdan artırarak aldığınız bu evlerin, şimdi gerçek sahibi oldunuz. Artık evlerinizi değerinde alıp, değerinde satacaksınız” dedi.

Demetevler’de 40 senedir çözülemeyen iskan sorununu çözdüklerini hatırlatan Yaşar, “Yenimahalle Belediyesi’nin görevi düğüme düğüm atmak değil, o düğümleri çözmektir. Şimdi evlerinizde çocuklarınızla huzurlu, mutlu bir yaşam geçirmenizi diliyorum” ifadelerini kullandı.

Kooperatif Başkanı Ahmet Şimşek ise Yaşar’a teşekkürlerini sunarak tapularını almış olmaktan büyük mutluluk duyduklarını söyledi. Konuşmaların ardından Yaşar, bina sakinlerine tapularını verdi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Yenimahalle, Belediyesi, yıllardır, iskan, sorunu, yaşayan, ailelerin, yüzünü, g
Yorumlar
Haber Yazılımı