Haber Detayı
13 Nisan 2017 - Perşembe 20:16
 
50. Yıl Mahallesi'nde Tapu Sevinci
Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, yıllardır tapu bekleyen 50. Yıl Mahallesi halkına tapu sevinci yaşattı. Kentsel dönüşüm projesi kapsamında tahsis işlemlerini tamamlayan 291 haneye tapuları verildi.
Çankaya Haberi
50. Yıl Mahallesi'nde Tapu Sevinci

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, ilçe sınırlarında kentsel dönüşüm kapsamında yer alan 50. Yıl, Dilekler ve Çamlıtepe Mahallesinin 291 hanesine 40 yıl sonra tapu sevinci yaşattı. Yaklaşık 700 gecekondunun yer aldığı bölgede 163 kişi de evraklarını tamamlamasının ardından tapularına kavuşacak.

Çankaya Belediyesinin 50. Yıl Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanında sahip olduğu 80 bin 900 metrekarelik alanda bulunan yaklaşık 700 gecekondunun yarısına yakınına tapuları verildi. Belediye aynı zamanda bölgede Maliye Hazinesine ait hisselerin devri için de gerekli girişimlerde bulunarak; devir işleminin gerçekleşmesi durumunda  bu alanda bulunan gecekondu sahiplerine de tapuları verilecek.

TAPU HAYALİ GERÇEK OLDU

Göreve geldiği günden bu yana yoğun girişimlerinin sonuç vermesinden memnuniyet duyduğunu dile getiren Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Yıllarca evlerinin tapusunu almayı hayal olarak gören vatandaşlarımızın bu hayallerini gerçekleştirmek bizim için onurdur. Bölgedeki diğer gecekonduların da takipçisiyiz” dedi.

50.YIL SAKİNLERİNE ÖNEMLİ ÇAĞRI

50. Yıl Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje alanı içerisinde bulunan Dilekler, 50. Yıl ve Çamlıtepe mahallesinde tapusu bulunmayan gecekondu sahiplerine çağrıda bulunan Taşdelen,  “2981 sayılı imar affı kanunu 31 Mayıs 2018 tarihinde yürürlükten kaldırılacak. Hiç işlem yaptırmayanlar ya da işlemlerini tamamlamayanlar belgeleriyle birlikte Çankaya Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğüne müracaat edebilirler” açıklamasında bulundu.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: 50., Yıl, Mahallesi'nde, Tapu, Sevinci,
Yorumlar
Haber Yazılımı