Haber Detayı
14 Kasım 2013 - Perşembe 02:39
 
Etimesgut AK Parti'de Orhan Deligöz Depremi
Etimesgut AK Parti’de büyük bir deprem yaşanıyor.
Etimesgut Haberi
Etimesgut AK Parti'de Orhan Deligöz Depremi

Önceki gün, aday adayları içerisinde yeralan Orhan Deligöz’ün “AK Parti’nin Etimesgut Belediye Başkan Adayı” olarak açıklandığı haberi Etimesgut’ta deprem yarattı. Partinin diğer aday adayları, ilçede pek fazla tanınmayan ve hatta ismi hiç duyulmayan Orhan Deligöz ismine tepki gösterirken parti tabanı büyük bir şok yaşadı.

PARTİ TABANI TEPKİLİ
Etimesgut’ta dalga dalga yayılan haberle ilgili olarak partililer yaptıkları açıklamalarda “AK Parti Etimesgut’u gözden çıkarıyor. 2009 yılında olduğu gibi yine seçimleri kaybedeceğiz” şeklinde konuştular. AK Parti tabanı ve partinin Etimesgut’ta önde gelen isimleri, tanınmış-herkesin yakından bildiği ve sevdiği, kaliteli ve Etimesgut ile birbirine tamamlayan bir ismi Belediye Başkanı olarak görmek istediklerini belirterek tepkilerini dile getirdiler.

Orhan Deligöz ismine tepki gösteren AK Parti camiası, seçimleri şimdiden kaybedeceklerini düşünürken “Mevcut Belediye Başkanı ve MHP'nin adayı olan Enver Demirel’in ekmeğine yağ sürülüyor. Sayın Demirel, Kadir Gecesi doğmuş olmalı. Tüm gelişmeler onun istediği şekilde gerçekleşiyor” demekten kendilerini alamadılar.

HERKES MERAKLA BEKLİYOR
Etimesgut Belediye Başkanlığı’na, AK Parti’den 23 isim müracaat ederken Orhan Deligöz isminin aday olarak belirlendiği haberi Etimesgut’a bomba gibi düştü. Pazartesi akşamından bu yana Etimesgut AK Parti üzerinde kara bulutlar dolaşırken Aday adaylarının morallerinin oldukça bozuk olduğu görüldü. Edindiğimiz bilgilere göre, Deligöz’ün aday olarak açıklanması parti tabanında büyük kırılmalara yol açacak. AK Parti oylarının diğer partilere kayması beklenirken, bir kısım partililer böyle bir haberin spekülasyondan ibaret olduğu ve henüz adayın netleşmediğini söylediler.

2004 yılında yapılan seçimlerde Serhat Kemal Yılmaz ismi ile şok olan Etimesgut’ta ki AK Parti’liler, 2009 yılında yapılan yerel seçimlerin bir tekrarının 2014 yılında yaşanabileceğine dikkat çekerken “AK Parti aday tespitinde yanlışlık yaparsa, Etimesgut’ta seçim kazanması hayal olur” yorumlarını yaptılar.

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Etimesgut, AK Parti’de, büyük, bir, deprem, yaşanıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı