Haber Detayı
01 Aralık 2013 - Pazar 00:08
 
AK Parti'de Adayları Belli Olan İlçeler Hangileri?
Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayını Melih Gökçek olarak açıklayan AK Parti, İlçe Belediye Başkan Adaylarını henüz resmi olarak açıklamadı.
Ankara Haberi
AK Parti'de Adayları Belli Olan İlçeler Hangileri?

30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde, AK Parti; Büyükşehir Belediye Başkan Adayını Melih Gökçek olarak açıklarken metropol ve taşra ilçeler için belediye başkan adaylarını belirlemeye başladı. Bugüne kadar herhangi bir ilçenin belediye başkan adayı resmi olarak açıklanmasa bile, aday belirleme komisyonunun çalışmalarını büyük ölçüde tamamladığı belirtiliyor.

Edindiğimiz bilgilere göre, bazı ilçelerde mevcut başkanlarla yola edilmesi görüşü ağırlık kazanmış durumda. Öte yandan, henüz netlik kazanmayan ilçelerde ise anket çalışmaları devam ediyor.

Önemli bir kısım elendi

Kulislere göre, eski büyükşehirlerden başlayarak yapılan değerlendirmeler ışığında, kamuoyu yoklamaları, performans karneleri, temayül yoklamaları, vekil, akademisyen ve kanaat önderlerinin görüşleriyle raporları da göz önünde tutarak sonuçları değerlendiren Başbakan Erdoğan başkanlığındaki 10 kişilik komisyonun, aday adaylarından önemli bir kısmını elediği kaydedildi.

ADAYIN BELLİ OLMADIĞI İLÇELER:

AK Parti’nin başta Etimesgut, Çankaya, Gölbaşı, Kızılcahamam gibi ilçelerde adayını henüz belirlemediği, yine aynı şekilde Sincan’da da aday belirsizliğinin devam ettiği ileri sürüldü.

KESİN OLMAMAKLA BİRLİKTE ADAYI BELLİ OLAN İLÇELER:

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı: Melih Gökçek (resmi olarak açıklandı)

Güdül: Av. Havva Yıldırım (İl Genel Meclisi Üyesi)

Haymana: Mevcut Başkan Hacı Aysu ile yola devam edilecek.

Altındağ: Veysel Tiryaki (Mevcut Başkan)

Mamak: Mesut Akgül (Mevcut Başkan)

Akyurt:  Gültekin Ayantaş (Mevcut Başkan)

Kazan: Lokman Ertürk (Mevcut Başkan)

Çamlıdere: Hazım Caner Can (Mevcut Başkan)

Çubuk: Tuncay Acehan (eski İlçe Başkanı)

Keçiören: Mevcut Başkan Mustafa Ak veya Nihat Özçelik ismi üzerinde duruluyor.

Sincan: Mevcut Başkan Mustafa Tuna ile devam edileceği belirtiliyor. Ancak Sincan’da henüz aday netleşmedi ve değişebilir. Tuna’nın karşısında Ziya Demir, Süleyman Karacan, Sinan Özyön gibi isimler bulunuyor.

Yenimahalle: Kızılcahamam’lı bir adayın olması üzerinde fikir birliğine varıldı. Adem Ceylan, Ayhan Yılmaz, Hilmi Yaman gibi isimler şu anda öne çıkanlar.

Etimesgut: 23 Aday adayının yarıştığı Etimesgut’ta Orhan Deligöz’ün ismi öne çıkmış durumda. Aday henüz belirlenmiş değil ve anket çalışmaları devam ediyor. Bu ilçemizde Rıza Gezer, Hilmi Özer, Ali Doğan, Fikret Karadavut, Serdar Arslan gibi isimler adaylığı zorluyor.

NE ZAMAN AÇIKLANACAK:

Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayını Melih Gökçek olarak açıklayan AK Parti, ilçe belediye başkan adaylarını ise büyük ihtimalle önümüzdeki hafta sonu açıklayacak. 5 Aralık günü İstanbul’da düzenlenecek bir toplantıyla İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayını ve Marmara Bölgesi adaylarını açıklayacak olan Başbakan Erdoğan’ın, önümüzdeki hafta sonu Ankara İlçe Belediye Başkan Adaylarını açıklaması bekleniyor.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Ankara, Büyükşehir, Belediye, Başkan, Adayını, Melih, Gökçek, olarak, açıklayan,
Yorumlar
Haber Yazılımı