Haber Detayı
30 Temmuz 2017 - Pazar 12:45
 
7. Büyük Ankara Festivali'ne Muhteşem Açılış
Başkentlilerin büyük bir özlemle beklediği, “7. Uluslararası Büyük Ankara Festivali”, 3 yıllık aranın ardından, muhteşem programlar ve etkinliklerle Ankaralılara kapılarını açtı.
Ankara Haberi
7. Büyük Ankara Festivali'ne Muhteşem Açılış

Atatürk Kültür Merkezi (eski Hipodrom) alanında düzenlenen “Uluslararası Büyük Ankara Festivali”, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in, iki farklı noktada yaptığı açılış konuşmaları ve festival alanında gerçekleştirdiği kortej yürüyüşüyle başladı. Kortejin önünde kurdele keserek festivalin resmi açılışını yapan Başkan Gökçek'e açılışta milletvekilleri, eşi Nevin Gökçek, ilçe belediye başkanları, Büyükşehir Belediyesi bürokratları, sivil toplum temsilcileri, yabancı ülkelerden gelen gösteri grupları ile festival boyunca çocukları eğlendirecek olan Garfield gibi çizgi film karakterleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.Gökçek, tören öncesinde yaptığı konuşmada, Ankaralılara iyi eğlenceler dilerken, “3 yıl aradan sonra Büyük Ankara Festivali'ni hizmetinize açıyoruz. Ülkemiz artık normalleşmiştir. Ülkenin morale ihtiyacı vardır. Birlikte morali bulacağız inşallah” ifadelerini kullandı.


'ANKARALILARA BORCUMUZU ÖDEYEMEYİZ'

Gökçek, kortej yürüyüşünün ardından, Emre Aydın ve Işın Karaca'nın konser vereceği Büyük Sahne'de alanı dolduran on binlerce Başkentliyi selamlayarak, kısa bir konuşma daha yaptı.
Türkiye'nin yaşadığı olağanüstü dönemler nedeniyle Festivale ara verdiklerini ifade eden Gökçek, “Bu olağanüstü dönemler, geleneksel hale getirdiğimiz festivali, bize 3 yıldır yaptırmadı. Ama 3 yıl aradan sonra şimdi yine bir aradayız. İnşallah en güzel şekilde eğleneceksiniz, dinleneceksiniz” diye konuştu.

Ankaralıların pek çoğunun tatile gittiğini, ancak gidemeyenlerin de eğlenme hakkı olduğunu belirten Gökçek, şöyle devam etti:
“İşte onun için buradayız. Festivalimize ‘hoş geldiniz' diyorum. Festival alanımızda bir çok hediyeler dağıtılıyor. Küçük yavrularımızın rahatlıkla oynayacağı yüzlerce oyuncak var. Bu arada yapılan ufak yarışmalar sonunda mutlaka size hediyeler dağıtılacak. Zannediyorum sadece bugün değil, bundan sonra da buraya her gün gelmeye devam edeceksiniz. Biz Ankaralılara ne yapsak, borcumuzu ödeyemeyiz. Onun için hepinize en derin sevgi ve saygılarımı sunuyor, sizi eğlenceyle baş başa bırakıyorum.”


EMRE AYDIN'DAN AÇILIŞ KONSERİ
Sunuculuğunu Ceyhun Yılmaz'ın yaptığı festival konserlerinin açılış gününde ilk konseri, ünlü sanatçı Emre Aydın verdi. Konser alanını hınca hınç dolduran, her yaştan on binlerce Başkentli, Emre Aydın'ın birbirinden güzel hareketli şarkılarının yanı sıra 90'lı yıllara damga vurmuş şarkıları seslendirmesiyle coştu. Emre Aydın, yaptığı konuşmada da “Bu akşam burada sahne almamıza sebep olan herkese teşekkür ederiz. Başta Sayın Belediye Başkanımız Melih Gökçek olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkürler” dedi.

7. Uluslararası Büyük Ankara Festivali’ne muhteşem açılış

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: 7., Büyük, Ankara, Festivali'ne, Muhteşem, Açılış,
Yorumlar
Haber Yazılımı