Haber Detayı
19 Eylül 2014 - Cuma 19:48
 
Abbas Barış Gaziler Günü'nü Kutladı
AK Parti Çankaya İlçe Başkanı Abbas Barış, “Bu topraklar için hiç tereddüt etmeden canlarını ortaya koyan şehit ve gazilerimiz, milletimizin gönlünde müstesna bir yere sahiptir” dedi.
Çankaya Haberi
Abbas Barış Gaziler Günü'nü Kutladı

Gaziler Günü dolayısıyla açıklama yapan Barış, Sakarya Meydan Muhaberesi’nin kazanılmasının ardından 19 Eylül 1921 tarihinde TBMM tarafından Başkomutan Mustafa Kemal’e ‘mareşal’ rütbesi ile ‘gazi’ unvanının verildiği bu önemli günün 93. yıl dönümünü sevinç, coşku ve minnet duygularıyla idrak ettiklerini belirtti. Şehit ve gazilerin Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsız bir şekilde tarih sahnesinde yer almasındaki en büyük paya sahip olduklarını kaydeden Barış, “Onlar, özgürce yaşadığımız bu mukaddes topraklar üzerinde, başımız dik ve huzurlu bir şekilde yaşamamız için kahramanca mücadeleler vermiştir. Bu topraklar için hiç tereddüt etmeden canlarını ortaya koyan şehit ve gazilerimiz, milletimizin gönlünde müstesna bir yere sahiptir. Şehit ve gazilerimizin uğrunda canını siper ettiği ay yıldızlı bayrağımızı sonsuza dek dalgalandırmak, vatan topraklarını onların hatırası olarak muhafaza etmek ise bu topraklarda yaşayan her vatan evladının en mühim vazifelerindendir. Kutsal değerlerimiz için kendilerini hiç düşünmeden feda eden cesaret timsali gazilerimizin, Türk milletinin gönlündeki ayrıcalıklı yerlerini her zaman muhafaza edeceklerdir” dedi.

Vatanın bağımsızlığı ve bölünmez bütünlüğünü korumak için mücadele veren gazilerin Türkiye’nin medar-ı iftiharı ve aynı zamanda vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan abideleri olduğunu kaydeden Barış, “Üzerinde yaşadığımız coğrafyanın Türk milleti için bir vatan haline dönüşmesinde, şehit ve gazilerimizin canları pahasına verdikleri ulvi mücadelenin önemi büyüktür. Devletimiz, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bütün imkânlarıyla onların yanlarında olmaya devam edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları olmak üzere, aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, hayatta olan gazi ve malullerimizi de minnet, sevgi ve saygıyla selamlıyor, aileleri ile birlikte sağlıklı ve huzurlu uzun ömürler diliyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: AK, Parti, Çankaya, İlçe, Başkanı, Abbas, Barış, “Bu, topraklar, için, hiç, tere
Yorumlar
Haber Yazılımı