Haber Detayı
23 Ekim 2013 - Çarşamba 21:33
 
Abidin Temoçin, Sincan'da Hedefini Belirledi
Saadet Partisi’nden Sincan Belediye Başkanlığına aday adayı olan Abidin Temoçin, gazetemize seçim çalışmaları hakkında konuştu.
Sincan Haberi
Abidin Temoçin, Sincan'da Hedefini Belirledi

Genç aday adayı Temoçin, hedeflerinin Sincan’a yeniden Milli Görüş Belediyeciliğini getirmek olduğunu belirtirken sorularımızı içtenlikle yanıtladı. İşte Abidin Temoçin’in açıklamaları;

Abidin TEMOÇİN sizi biraz tanıyalım.

 -1981 Yozgat doğumluyum,Yozgat İmam Hatip Lisesinden mezun oldum.20 senedir Sincan’da İkamet etmekteyim.Yimpaş,Akyurt süpermarketlerde yöneticilik yaptım.Şimdi ise inşaat üzerine özel bir firmada yöneticilik yapıyorum.Evli ve 2 çocuk babasıyım.

 

Sayın Abidin TEMOÇİN Niçin Belediye Başkanlığına A.Adayı Olmayı Tercih ettiniz?

 

 -Öncelikle Sincan’da ikamet etmekteyim,bizler burada büyüdük çocuklarımız  burada doğdu, büyüdü. Sincan’da çalışıyor, Sincan’da kazanıp Sincan’da harcıyor, Sincan da yaşıyoruz. Tabi ki böyle olunca Sincan’ın sorunlarını, sıkıntılarını, neye ihtiyacı olduğunu daha iyi görme imkanımız oluyor. Bu nedenle taşın altına elimizi koymak gerektiğini düşünüyorum ve 20 yıllık siyasi tecrübemize dayanarak Sincan’a hizmet için bizde kollarımızı sıvayarak ve hizmete talip olduk.

Niçin Saadet Partisi?

-Saadet Partisi 40 yıllık bir geçmişi olan prensiplerine bağlı ‘’Önce Ahlak ve Maneviyat,Yaşanabilir Bir Türkiye,Yeniden Büyük Türkiye ve Yeni Bir Dünya’’ hedef ve idealleri olan bir teşkilattır.Bu sebepledir ki Saadet Partisinden A.Adayı olmayı tercih ettim.

 

Abidin Bey Saadet Partisinden A.Adayısınız. Diyelim ki Aday Oldunuz, Kendinizde Kazanma Şansı Görüyormusunuz?

 -Tarih tekerrürden ibarettir. Biz 1989 yılında Refah Partisi olarak %5,99 oy aldık yılmadık, bıkmadık çalıştık ve 1994 yılında %27,89 oy alarak Sincan Belediye Başkanlığını devraldık. Şimdi de aynı heyecan ve azimle çalışmalarımızı sürdürüyoruz ve inanıyoruz ki azimle çalıştığımızı gören hemşerilerimiz  tekrar bize hizmet için görevi vereceklerdir.  

 

Seçmen Oyunu Niçin Saadet Partisi’ne Versin?

 

 -Biz Milli Görüşçü insanlarız. Bizim inancımıza göre; ‘’İnanç; tekeden süt çıkarır.’’ Biz efsaneler yazmış belediyeciliğin temsilcileriyiz.1994 yılında muhalefette olmamıza rağmen Sincanlı hemşerilerimiz bize Sincan Belediyesini yönetme yetkisi vermiş idi ve biz belediyeyi aldıktan sonra Ankara’nın en hızlı gelişen ilçelerinden biri olmaya başladık. Asfaltlanmış yolları, kaldırımları, alt yapı çalışmaları, üst yapı çalışmaları, park bahçesi ile sosyal belediyecilik anlayışımız gereği yapmış olduğumuz çalışmalar ile Sincan’ımız ve Sincan’lı vatandaşlarımız Milli Görüş farkını görmüştür. Bu sebepten dolayıdır ki; Sincan’lı hemşerilerimiz Milli Görüş belediyeciliğini özlemiş ve yeniden inanıp güvenebileceği bir belediye anlayışını yaşamak için Belediyeyi tekrar Milli Görüşe teslim edeceklerdir.

 

 

Başkan Olarak Seçilirseniz Yapacağınız İlk Hizmet Ne Olurdu?

 -Her zaman halkımızın içinde olacağız ve  istişarelere önem vererek çalışmalarımızı sürdüreceğiz. İnşallah Belediyeyi alınca Sincan’ımızı Siyasi Partiler,Sivil Toplum Kuruluşları,Muhtarlar ve Sincan için söyleyecek,yapacak larım var diyen tüm kardeşlerimiz ile beraber yöneteceğiz.

 

Peki Sayın Başkan Çok İddaalısınız Kadronuz Ne Durumda Sağlam Çalışma Arkadaşlarınız Var mı?

 

 -Biz, Milli Görüşçüler olarak ‘’İnanmak Başarmanın Yarısıdır’’ düsturunu kendimize ilke edinmiş bir topluluğuz.1994 yılından önce Sincan’ın durumunu herkes çok iyi bilir. Biz Ankara’ya giderken,Sincan’da ayrı ayakkabı Ankara’da ayrı ayakkabı kullanırdık. Her yer çamur deryasıydı. Ne zamanki Milli Görüş Belediyeciliği Sincan’a geldi, işte her şey o zaman değişmeye başladı. Halka Hizmetin Hakka Hizmet olduğuna inanan Milli Görüşçü kadro ile beraber gece gündüz demeden belediyenin imkanlarının kısıtlı olmasına rağmen gerektiğinde kendi imkanlarımızı katarak çalışmalarımıza başladık. Belediyenin imkanlarının yetmediği yerlerde kimi zaman taş taşıdık, kimi zaman mahalle komisyonlarımız ile beraber sokaklarımızı süpürdük,kimi zaman partimize ve davamıza gönül vermiş üyelerimiz ile gece yarıları çöp toplayan belediye çalışanlarına yardım ettik ve bütün bunları yaparken bir menfaat yerine sadece Sincan’ın ve Sincanlı hemşerilerimizin en iyisine layık olduğu anlayışıyla hareket ettik. İşte bugünde gayesi sadece Allah rızası olan ve halkına hizmet etmeyi ibadet sayan bir anlayışa sahip kadromuz ile milletimizden tekrar görevi alarak Sincan’a en iyi hizmeti vermek için çalışmalarımızı yürütmekteyiz.

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Saadet, Partisi’nden, Sincan, Belediye, Başkanlığına, aday, adayı, olan, Abidin,
Yorumlar
Haber Yazılımı