Haber Detayı
28 Haziran 2016 - Salı 02:01
 
Acıbadem Ankara Hastanesi'nden Evde Bakım Hizmeti
Türkiyenin kalbinde üç yılı aşkın süredir hizmet veren Acıbadem Ankara Hastanesi, evde bakım hizmetine başladı.
Sağlık Haberi
Acıbadem Ankara Hastanesi'nden Evde Bakım Hizmeti

Acıbadem Ankara Hastanesi, evde yaşlı ve hasta bakım hizmetleri ihtiyacına, alanlarında yetkin, deneyimli ve bilgi sahibi sağlık profesyonellerinden oluşan ekibiyle cevap veriyor.  Hastane, en küçük kişisel bakımdan, 24 saat hemşire gözetimi ve periyodik doktor kontrolüne kadar geniş bir yelpazede, bakıma muhtaç insanların sağlık problemini evlerinde çözüyor.

Türkiye’de ve dünyada gerek yaşlı nüfus, gerekse kronik hastalıklar artarken, çekirdek aile yapısı bununla ters orantılı olarak küçülüyor. Evde bakılmaya ihtiyacı olan yaşlılar ve hastaların ihmal edilmemesi için aile fertlerinin dışında bakım destek personeli ve sağlık personeline ihtiyaç duyuluyor.

KAPSAMI GENİŞ

Uygulamayla, tanı konulmuş hastaların, kendi uzman hekiminin önerilerine bağlı kalarak, evde takibi, ameliyat sonrası bakım ve sağlık ihtiyaçlarının takibi ve yönetimi, doğum sonrası anne ve bebeğin bakım ve kontrollerinin yapılması, ileri evre hastaların sağlık ihtiyaçlarının yönetimi, inmeli ve felçli hastaların bakımı ve sağlık ihtiyaçlarının yönetimi nöroloji, endokrinoloji ve metabolizma hastalıkları vb. klinikler tarafından takip edilen kronik hastalıkların, evde muayene ve tetkiklerinin yapılması sağlanıyor. Uygulamalarıyla 7/24 hizmet verecek Acıbadem Ankara Hastanesi, insan sağlığına verdiği önemi bir kez daha gösteriyor.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Türkiyenin, kalbinde, üç, yılı, aşkın, süredir, hizmet, veren, Acıbadem, Ankara,
Yorumlar
Haber Yazılımı