Haber Detayı
13 Şubat 2014 - Perşembe 03:12
 
Aday Gösterilmedi Diye Ağladı
Şu Çılgın Türkler’ kitabının yazarı Turgut Özakman'ın adını taşıyan parkın açılışı İzmir Karşıyaka'da gerçekleştirildi.
Siyaset Haberi
Aday Gösterilmedi Diye Ağladı

Örnekköy'de yapılan parkın açılışına Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, eski İlçe Başkanları Ertam Özen, Adnan Alabay, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

CHP Genel Merkezi tarafından yerel seçimlerde aday gösterilmeyen Belediye Başkanı Cevat Durak ilk kez halk ile bir araya geldi.

Tören alanına 'Karşıyaka seninle gurur duyuyor',  'Biz seninle birliyiz', Karşıyaka seninle güzel' sloganları ile gelen Durak, sevgi gösterileri ve pankartlarla karşılandı. Kalabalığı karşısında gören Başkan Durak, duygusal anlar yaşarken gözyaşlarına hakim olamadı. Onunla birlikte onlarca kişi ağladı. Konuşmalara geçmeden önce törene katılamayanların telgrafları okundu. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun telgrafı okununca ıslıklarla protesto edildi.

Belediye Başkanı Cevat Durak yaptığı konuşmada, "Mesele öyle bir talihsiz sürece getirildi ki  etkilenmemek için çok çalıştım ama sizleri görünce etkileniyorum. Siyaset uzun soluklu bir iş... Biz siyaseten her zaman burada olduk. Bu makamlar gelip geçici ama yola devam etmemi isteyen sayın genel başkanın kendileriydi. Bizler yeni gelen arkadaşımıza yardımcı olacağız. Kimse sokakta olmayacak, yolda olmayaçak. Tepkimizi medeni olarak dile getirebiliriz ama bu partinin bize ihtiyacı var. Bu makamlar, yöneticilik kadroları geçicidir. Biz burada yaşıyoruz. Yarın da sizinle birlikte olacağız. Bu bölgede yaşayan insanlar olarak huzur dumak istedik. Vefanın İstanbul'da bir semt adı olmadığını göstermek için burada yıllarca mücadele ettik. Diliyorum ki bizler rahmetli Turgut abi gibi Çılgın Türkler'in Karşıyaka'dan haykınar aydınlık yüzleriyiz. 30 Mart'ta yine zafar kazanacağız" dedi.

ŞEKİL YANLIŞLIĞI ÜZDÜ
Kendisinin yerine aday gösterilen Konak aday adayı Hüseyin Mutlu Akpınar'a yönelik eleştirileri de gündeme getiren Durak, "Gelen arkadaşımızı sahipleneceğiz. Onu bağrımıza basacağız. Şekil yanlışlıkları olabilir. Beni üzen şekil yanlışlığıdır. 10 yıllık başkanlık zaten bana büyük onurdur. Kamuoyu yoklamalarına göre Karşıyaka'da oy oranı yüzde 81'in üzerine çıkmıştır. Bunun eksilmemesini istiyorum. Türkiye'de bu iktidarın değişmesi lazım. Ankara'da yapılanlar, burada etki gösterenler ve İzmir'i dizayn edenler bilmelidir ki İzmir sahipsiz kalmayacak. Bugün burada yapılan çalışmalar yarın bir başkaları için de yapılmış olabilir. Hiçbir arkadaşımızın başını öne eğdirmedim. Herkes herşeyi söyledi ama vefasızlık yapmadım. Kimseye biryşey demedim. Kimseye küskün, dargın değilim. Ben biliyorum ki bizler hep beraber mücadele edeceğiz. Devem eden işlerimiz var. Hiçbir yerde geri adım atmayacağız. Hizmet yarışındaki mücadaleyi geriletmeyeceğiz 31 Mart'a kadar sizinle birlikteyim. Yine birlikte bir şekilde çalışacağız,. Bizler Atatürkçüyüz, kentin bekçileriyiz. Bugün kırgın olabiliriz. Ama şunu bilmelisiniz ki sizleri çok seviyorum. Sizinle birlikte oldum ve yürüdüm. Bu yürüyüşe devam edeceğiz. 31 Mart'ta birlikte olacağız. Arkasından çok farklı işlere imza atacağız. Tekrar söylüyorum hep birlikte mücadele edeceğiz" diye konuştu.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Şu, Çılgın, Türkler’, kitabının, yazarı, Turgut, Özakmanın, adını, taşıyan, park
Yorumlar
Haber Yazılımı