Haber Detayı
07 Aralık 2019 - Cumartesi 00:47
 
AHİD Kadın Kolları Başkanı Yasemin Öğüt Oldu
Ankaralılar ve Ankara’ya Hizmet Edenler Derneği (AHİD) Genel Merkez Kadın Kolları Genel Kurulu yapıldı. Genel Merkezde yapılan kurulda Yasemin Öğüt Kadın Kolları Başkanı seçildi.
Güncel Haberi
AHİD Kadın Kolları Başkanı Yasemin Öğüt Oldu

Genel Kurulun açılış konuşmasını yapan AHİD Genel Başkanı Hilmi Yaman, “Güçlü Kadın, Güçlü Sivil Toplum diyerek çıktığımız yolda AHİD kadın teşkilatımızı seçmek için bugün bir araya geldik. İnanıyorum ki seçilen AHİD Kadınları özveriyle çalışarak, yaşadığımız ve hizmet ettiğimiz şehir olan Ankara’da örnek olacaklar ve adından söz ettirecekler. Her birine şimdiden başarılar diliyorum. Birlik ve beraberliğimiz daim olsun.” Dedi.

Oyların tamamını alarak Kadın Kolları Başkanı seçilen Yasemin Öğüt, “ Sözlerime Dünya liderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün sözüyle başlamak istiyorum; ‘Ey Türk Kadını, sen yerlerde sürünmeye değil, omuzlarda yükselmeye layıksın.’ Ona istinaden başta genel başkanımız Hilmi Yaman’a ve siz değerli katılımcılara desteklerinizden dolayı teşekkür ediyorum. Biz Ankaralı kadınlar olarak sesimizi Ankara’ya ve tüm Türkiye’ye duyurmak istiyoruz.” Dedi.

Yasemin Öğüt Kimdir?

1969 Ayaş Ankara’da doğdu. İlk ve Orta Öğrenimini Kayaş Köstence, lise öğretimini Ankara Ticaret Lisesi’nde tamamladı. Lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi’nde İşletme alanında yaptı. Türk Telekom Genel Müdürlüğü’nde Eğitim Uzmanı olarak çalıştı. 2013 yılında Özel sektörde eğitmen olarak çalışmaya başladı. Çalıştığı süre içerisinde sendika baştemsilciliği, kadın kolları başkanlığı görevlerinde bulundu. 2008 ve 2014 yıllarında meclis üyesi adaylığında bulundu. Yasemin Öğüt’ün bir oğlu vardır.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: AHİD, Kadın, Kolları, Başkanı, Yasemin, Öğüt, Oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı