Haber Detayı
15 Haziran 2021 - Salı 21:45
 
AK Gençlik Ankara, Suriye-Azez'de
AK Parti Ankara Gençlik Kolları üyeleri, İl Gençlik Kolları Başkanı Burak Yıldız’ın öncülüğünde Suriye güvenli bölgesinde bulunan Azez'de ki Gençlik ve Uçurtma Festivali'ne katıldı.
Siyaset Haberi
AK Gençlik Ankara, Suriye-Azez'de

Şair Yunus Emre'nin vefatının 700. yılı anma etkinlikleri kapsamında, AK Parti Ankara Gençlik Kolları üyeleri, İl Gençlik Kolları Başkanı Burak Yıldız’ın öncülüğünde Suriye güvenli bölgesinde bulunan Azez'de ki Gençlik ve Uçurtma Festivali'ne katıldı.

Festivalde Suriyeli çocuklar için; Devlet Tiyatroları oyunlarından okçuluk eğitimine ve müzikli gösterilere kadar birbirinden eğlenceli etkinlikler düzenlendi.

Başta AK Parti Ankara İl Gençlik Kolları Başkanı Burak Yıldız olmak üzere beraberindeki heyet Suriyeli çocuklar ile uçurtma uçurarak çocukların heyecanına ve sevinçlerine ortak oldu.

İki gün süren festivale katılan yaklaşık 600 çocuk, şişme oyun parklarında, bilim atölyesinde ve çeşitli etkinliklerde doyasıya eğlendi.

Festivalden sonra İl Gençlik Kolları Başkanı Yıldız’ın öncülüğündeki heyet "AK Gençlik Ankara Ümmetin Yanında" diyerek Azez'de bulunan bir köyü ve konteyner kenti ziyaret ederek Suriyeli gençlere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını ileterek oyuncak dağıtımında bulundu.

 

Türkiye’nin oynadığı tarihi rol nesiller boyu unutulmayacak

AK Parti Ankara İl Gençlik Kolları Başkanı Burak Yıldız ; 2’inci dünya savaşından sonra en büyük insani kriz olan Suriye krizinde Türkiye’nin oynadığı tarihi rol, nesiller boyu unutulmayacağını ifade etti. “İnsanlık Avrupa sınırlarında tekmelenirken, yine Akdeniz’de, bir sürü insan boğulurken, Türkiye tarihten gelen vicdanı sorumluluğunu yerine getirmektedir.

Gençlik ve Uçurtma Festivali'ne ayrıca Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz, Yunus Emre Enstitüsü Başkanı Şeref Ateş ve bölgenin ileri gelenleri katıldı.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: AK, Gençlik, Ankara,, Suriye-Azez'de,
Yorumlar
Haber Yazılımı