Haber Detayı
31 Temmuz 2018 - Salı 23:51
 
AK Parti Ankara Gençliği'nden Eylem
AK Parti kapatma davasının yıldönümü münasebetiyle AK Parti Ankara İl Gençlik Kolları üyesi gençler, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı önünde bir araya geldi.
Siyaset Haberi
AK Parti Ankara Gençliği'nden Eylem

AK Parti Ankara İl Gençlik Kolları Başkanı Ali Osman Özdemir, “Karanlığa kapalı aydınlığa açık’ sloganıyla yola çıkan partimiz, ülkemiz için her zaman sürekli aydınlığın öncüsü olmaya devam etmiştir” dedi.

AK Parti için 14 Mart 2008 yılında açılan kapatma davası 30 Temmuz’da Anayasa Mahkemesi tarafından karara bağlanmıştı. Bugün kararın 10. yıldönümü münasebetiyle AK Parti Ankara İl Gençlik Kolları üyeleri Balgat’ta bulunan Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı binasının önünde bir araya geldi. Burada grup adına basın açıklaması yapan Ankara İl Gençlik Kolları Başkanı Ali Osman Özdemir, “Bugün Türkiye’nin demokrasi mücadelesinde aştığı sayısız engelden biri olan kapatma davasının karara bağlandığı tarihin yıl dönümünde, partimizin verdiği demokrasi mücadelesine dikkat çekmek için Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığının önünde buluştuk” ifadelerini kullandı. (kaynak:İHA)

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: AK, Parti, Ankara, Gençliği'nden, Eylem,
Yorumlar
Haber Yazılımı