Haber Detayı
10 Ekim 2018 - Çarşamba 12:15
 
AK Parti Ankara İl Başkanı Özcan'dan Önemli Açıklamalar
Ankara'nın en başarılı belediye başkanlarından birisinin Ercan olduğunu kaydeden Özcan, "Murat Bey, belediye başkanı olduktan sonra önemli bir seçim geçirdi. Seçimdeki katkısı olsun, sahadaki çalışmaları olsun, vatandaşlarla diyaloğu olsun, hizmet üretmede olsun kısa zamanda hızlı bir ivme katetti." dedi.
Siyaset Haberi
AK Parti Ankara İl Başkanı Özcan'dan Önemli Açıklamalar

Özcan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna ile ilgili de vatandaşlardan son derece olumlu tepkiler aldıklarını belirtirken, "Sayın Tuna bildiğiniz gibi zaten doçent ve mühendis. Doğru olan işleri yapıyor, adaleti nerede ne şekilde gerekiyorsa uyguluyor. Çözüm odaklı olarak çalışıyor." diye konuştu.

 

AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan'dan Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan'ın başarılı bir belediye başkanı olduğunu vurgulayarak, "Murat Bey göreve geldikten sonra hızlı bir ivme katetti." dedi.

Ankara'nın en başarılı belediye başkanlarından birisinin Ercan olduğunu kaydeden Özcan, "Murat Bey, belediye başkanı olduktan sonra önemli bir seçim geçirdi. Seçimdeki katkısı olsun, sahadaki çalışmaları olsun, vatandaşlarla diyaloğu olsun, hizmet üretmede olsun kısa zamanda hızlı bir ivme katetti." dedi.

Özcan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna ile ilgili de vatandaşlardan son derece olumlu tepkiler aldıklarını belirtirken, "Sayın Tuna bildiğiniz gibi doçent ve mühendis. Doğru olan işleri yapıyor, adaleti nerede ne şekilde gerekiyorsa uyguluyor. Çözüm odaklı olarak çalışıyor." diye konuştu.

AK Parti'nin çiçeği burnunda Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, makamında kabul ettiği bir grup gazeteci ile partisinin önümüzdeki yerel seçimlere yönelik olarak yaptığı çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulundu.

AK Parti olarak henüz belediye başkanı adayları belirlenmediği için sahaya tam anlamıyla inmediklerini ifade eden Özcan, buna rağmen tüm parti teşkilatlarının yerel seçimle ilgili çalışmalarda bulunduğunu anlattı.

AK Parti Ankara İl Başkanlığındaki makam odasında kabul ettiği gazetecilere önemli açıklamalarda bulunan Özcan, kendisine yöneltilen soruları da yanıtladı.

Özcan, Ankara'da bazı yerlerde ufak çapta da olsa bir takım sorunlar yaşansa da çalışmaların genelde çok başarılı geçtiğini kaydetti.

AK Parti olarak çalışmalarını özellikle sandık bazlı yaptıklarını hatırlatan Özcan, şunları söyledi:

"İl yönetim kurulu üyelerimiz, ilçe ve mahalle teşkilatlarımız olarak kendi oy kullandığımız sandıkta bizzat en az beş kişiyi arayarak selam verip kendimizi tanıttıktan sonra aynı sandıkta oy kullandığımızı belirtiyoruz. Tepki gösterenler de oluyor, göstermeyenler de oluyor. Tepki gösterenlerden sebebini öğrenmeye çalışıyoruz. Böylece sandıklarla ilgili detaylı çalışma yapmış oluyoruz. Bunu bütün teşkilatlarımızdan istiyoruz. Bu bizim için bir veri oluyor. Zaten genel seçimlerde yaptığımız kapı taramalarında vatandaşlarımızın her türlü sıkıntı, ihtiyaç ve taleplerini tespit ediyoruz. Şu anda da Ankara milletvekillerimize iki haftadan beri sahada esnaf ziyaretleri yapıyoruz. Sanayi bölgelerinde ziyaretler yapıyorlar. Kendimiz de esnaf ziyaretleri yapmaya çalışıyoruz. Daha çok milletvekillerimiz ve teşkilat mensuplarımızla sahada bulunarak vatandaşlarımızın taleplerini almaya çalışıyoruz."

ŞU ANDA OYNANAN ÇOK BÜYÜK BİR OYUN VAR

AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, şu anda çok büyük bir oyunun oynanmakta olduğunu hatırlatarak, "Bu oyunda milletimizle yine beraber olmayı tercih ediyoruz. Çünkü onlar bizlerden daha çok dirayetli ve cesurlar. Sayın Cumhurbaşkanımızın arkasındalar." diye konuştu.

Sahaya çıkmadan önce bunun planlamasını yaptıklarını ifade eden Özcan, şöyle devam etti:

"Sahaya çıkan milletvekillerimiz döndükten sonra hazırladıkları raporları, görüşlerini ve önerilerini alıyoruz. Milletvekillerimiz sahadan aynı zamanda moral de bularak dönüyorlar. Allah razı olsun vatandaşlarımızdan. Çünkü bu zamana kadar birlikte birçok badireyi atlattık. Vatandaşlarımız Ankara'da büyük bir darbe girişimini önledi. O sebeple Ankara'ya Gazi Ankara diyoruz. Ankara'da o gün sokağa çıkan bütün hemşerilerimiz, o hain darbe girişimine karşı çıkanların hepsi bizim için gazidir."

ANKARA'DA ÇOK GÜÇLÜ BİR TEŞKİLATA SAHİBİZ

Başkan Özcan, AK Parti olarak Ankara'da çok güçlü bir teşkilata sahip olduklarını ifade ederek, "Zaten ben de bu teşkilatın içinden geliyorum. Önceden yıllarca teşkilat başkanlığı yaptım. Daha öncesinden partimin çeşitli birimlerinde çalıştım. Gençlik kollarından yetişmiş bir kardeşinizim." dedi.

Özcan, Güdül ilçesindeki AK Parti Teşkilatı ile bazı sorunların yaşandığına ilişkin bir soruya karşılık, şunları söyledi:

"En ufak bir sıkıntı varsa herhangi bir yerde onun derhal fotoğrafını çekiyoruz. Meclis üyeleri boyutunda olsun, belediye başkanı boyutunda olsun. Şu andaki dönem hamdolsun çok güzel bir dönemi yaşıyoruz. Bu dönemde ağır aksak giden bazı şeyler olabilir. Ya da vatandaşlarımızın gönlüne dokunmayan, temas etmeyen belediye başkanları varsa onlarla ilgili bizler gerekli raporları hazırlayıp genel merkeze ve genel bakanımıza arz edeceğiz. Ona göre bir yol belirlenecek. Şu anda zaten çalışmalarımız genelde bir röntgenden ziyade renkli tomografi çekme benzeri bir şekilde devam ediyor. Bizler bir köprü olarak genel merkezimize ve sayın genel başkanımıza iletmekle mükellefiz. Bizler olabildiğince istişare mekanizmasını geniş tutmaya çalışıyoruz."

TALEPLER DOĞRULTUSUNDA GEREKEN DEĞİŞİMLERİ YAPACAĞIZ

Başkan Hakan Han Özcan, belediye başkanlarından hangilerinin göreve devam edip etmeyeceği konusunda yöneltilen bir soruyu yanıtlarken, "Gerek siz yerel gazetecilerimiz olsun, gerek ulusal basınımızın güzide temsilcileri olsun, gerek sivil toplum kuruluşlarımız olsun, engellilerden yaşlılara kadar birçok mekanizmayı harekete geçirerek değişmesi ya da değişmemesi gereken yerlere yönelik olarak vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda gereken ne ise yapacağız." diye konuştu.

 

SİNCAN BELEDİYE BAŞKANI MURAT BEY ÇOK BAŞARILI

AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, AK Parti'nin son dönem iki belediye başkanının değiştiğini, bundan Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna'nın Büyükşehir, Murat Ercan'ın da Sincan Belediye Başkanı olduğu hatırlatılarak, kendisine yöneltilen "Her iki belediye başkanını başarılı buluyor musunuz?" sorusuna şu yanıtı verdi:

"Sizler Sincan'dasınız, Murat Bey'i daha iyi tanırsınız. Murat Bey, sağolsun meclis üyemiz idi. Böyle bir değişim gerektiği için de meclis üyelerimizin, ilçe teşkilatımızın ve genel merkezimizin oluru ile  belediye başkanı oldu. Şu ana kadar da çok önemli bir seçim geçirdi. Seçimdeki katkısı olsun, sahadaki çalışmaları olsun, vatandaşlarla diyaloğu olsun hizmet üretme konusunda çabası olsun son derece başarılı. Hızlı bir ivme katetti. Bize göre Murat Bey, başarılı belediye başkanlarından."

MUSTAFA TUNA İLE İLGİLİ OLUMLU TEPKİLER ALIYORUZ

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna'nın başarılı olup olmadığı konusundaki görüşü sorulması üzerine Başkan Özcan, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Mustafa tuna Bey de biliyorsunuz kendisi doçent ve mühendis. Doğru olan işyeri yapıyor. Adaletli bir şekilde nerede ne gerekiyorsa gerekeni yapıyor. Çözüm odaklı olarak iyi bir şekilde çalışıyor. Belediyelerle ilgili bizim partimizin belli prensip ve ilkeleri var. Hizmet ve insan odaklı hizmeti önemseyen bir anlayış. Burada bizim bu ilke ve prensiplere uyan belediye başkanları bizim için başarılıdır. Mustafa Tuna Bey de, bizim için son derece başarılı. Önemli bir seçim geçirdik. Bu seçimlerde sağolsun seçim çalışmalarına katılması olsun, Seçim Koordinasyon Merkezinin programlarına uyması olsun, sahadaki çalışmaları olsun son derece başarılı."

MUSTAFA BEY'LE İLGİLİ ŞU ANA KADAR BİR ŞİKÂYET ALMADIK

Sahaya indiklerinde Mustafa Tuna ile ilgili son derece olumlu tepkiler aldıklarını da hatırlatan Özcan, "Genel merkez ve çeşitli parti teşkilatlarımıza zaman zaman çeşitli şikâyet ve sıkıntılar bildirilir. Mustafa Tuna ile ilgili şimdiye kadar çözümlenemeyecek bir sıkıntı ve şikâyet gelmiş değil. İstişare ile birçok konuyu çözüme kavuşturuyoruz. Mustafa Tuna Bey ile en son basın açıklamasını birlikte yaptık. Alt geçitlerle ilgili Ankara'nın Mamak ve Akay Caddesi gibi belli noktalarında cesurca adımlar atılıyor. Sağolsunlar hem büyükşehir hem ilçe belediye başkanlarımız elbirliği ile önemli çalışmalar yapıyor. Birlikte vatandaşlarımızdan gelen sorunları çözmeye çalışıyorlar. Bizler genel seçimlerle ilgili sahada çalışma yaparken vatandaşlarımızın her türlü şi ve taleplerini tespit edip ilgili birimlere ve milletvekillerimize iletiyoruz."

ANKARA'NIN BÜTÜN BELEDİYELERİNİ ALMAYA ÇALIŞACAĞIZ

Başkan Özcan, "24 Haziran'da önemli bir seçimi geride bıraktınız. Önümüzde de yine son derece önemli bir seçim var. Siz Ankara İl Başkanı olarak belediye başkanlarının belirlenmesinde stratejiniz nedir? Bu konuda ne ölçüde yetkilisiniz?" şeklindeki bir soruya karşılık, şunları kaydetti:

"İnşallah Ankara'nın bütün belediye başkanlıklarını alırız. Gözümüzü Çankaya'ya diktik. Stratejimiz şu: İttifak konusunda sayın genel başkanımıza tabiyiz. Genel başkanımız bu konuda ne derse biz ona göre hareket ederiz. İttifak konusunda MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli ile Sayın Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan istişare edecekler. Liderlerimiz ne karar verirse biz onu uygularız. Ancak burada parti teşkilatlarımızın önemi ortaya çıkıyor. Bizim sokak sokak, sandık sandık sandık yapılanmamız var."

BEN ANKARALIYIM, YANİ BİR "ANKARA BEBESİ"YİM

Özcan, AK Parti Ankara İl Başkanı olarak Ankara'ya hâkim olduğunu vurgularken, "Çünkü ben Ankaralıyım. Atam, dedem, anam, babam Ankaralı. Yani bir Ankara bebesiyim. Ankara'da ne sıkıntı var, nasıldır, arkadaşlarımın ve hemşerilerimin ne beklentisi nedir, köylerimizin durumu nedir biliriz. Teşkilat olarak görevimizi iyi yaptığımız takdirde başarılı olmamak mümkün değildir. Bu durumda ankete filan da gerek kalmaz." ifadesine yer verdi.

CUMHURBAŞKINIMIN VERDİĞİ BU EMANETİ İYİ TAŞIMALIYIM

AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, il teşkilatı olarak Ankara'da vatandaşın sıkıntı, sorun ve taleplerini sürekli olarak tespit edip çözümü için gerekli çalışmaları yaptıklarını vurguladı.

Vatandaşın sorun, şikâyet ve taleplerini ilgili birimler ile milletvekillerine ilettiklerini ifade eden Özcan, "Cumhurbaşkanımızın verdiği bu emaneti en iyi şekilde taşımak için Ankara milletvekillerimizle birlikte bu tür takipleri yapıyoruz." dedi.

BİZE HZ. ÖMER DÜŞÜNCESİNDE BELEDİYE BAŞKANI LAZIM

Özcan, son olarak şunları söyledi:

"Belediye başkanlarımızla ilgili karneler hazırlanıyor. Bu karneler çok önemli. Bu karneler teşkilat toplantılarında değerlendiriliyor. Bizim için belediye başkanlığı Hz. Ömer düşüncesinde olması lazım. Nerede görev yaparsa yapsın Evren'in bir köyünde bir koyuna zarar geliyorsa ve ondan kendisini sorumlu tutması lazım. Hz. Ömer düşüncesi ile hizmet etmelidir. Bize böyle belediye başkanı lazım."

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: AK, Parti, Ankara, İl, Başkanı, Özcan'dan, Önemli, Açıklamalar,
Yorumlar
Haber Yazılımı