Haber Detayı
04 Kasım 2017 - Cumartesi 19:35
 
AK Parti'den Ankara'da Temayül Yoklaması
AKP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için temayül yoklaması yapıldı. Nihai kararın verilmesinin ardından sonuçlar Pazartesi günü kamuoyuna duyurulacak.
Siyaset Haberi
AK Parti'den Ankara'da Temayül Yoklaması

AKP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için temayül yoklaması AKP Genel Merkezinde yapıldı. Partinin çok amaçlı salonuna kurulan 7 sandıkta oylamalar gerçekleştirildi. Nihai sonuçların belli olmasıyla birlikte AKP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı kamuoyuna Pazartesi günü duyurulacak. 7 sandıkta, MKYK üyeleri, il başkanları, ilçe başkanları, kadın kolları, gençlik kolları, milletvekilleri ve büyükşehir il meclis üyeleri oy kullandı.

Toplantıda konuşan AKP Genel Sekreteri Fatih Şahin, değişim, dönüşüm ve yenilenmenin her zaman AKP'nin gündeminde olacağını belirterek, “Bundan sonra da olmaya devam edecektir. Milletimizin söylediklerine her zaman kulak verdik. Milletimizin eleştirilerine, görüşlerine her zaman dikkat kesildik. Milletimize bugüne kadar sırtımızı dönmedik, bundan sonra da asla dönmemiz söz konusu olmayacak. Çünkü şunu çok iyi biliyoruz ki biz gereken adımları atmazsak milletimiz gerekeni yapacaktır. Asıl olanın millet olanın, bulunduğumuz makamlarda milletimize vekalaten bulunduğumuzu hiçbir zaman aklımızdan çıkarmamamız gerekiyor. Bugünlerde partimizde yaşanan değişimler üzerinden bazılarının hevesinin kabardığını görüyoruz. Seçim yenilgilerine doymayan CHP'nin genel başkanının erken seçim iddialarıyla ortalarda dolaştığını görüyoruz. Aklınca acaba buradan bir şey yakalayabilir miyim, gündem oluşturabilir miyim diye düşünüyor. Hiç heveslenmesin. Özlem duyduğu seçim yenilgisini en kısa zamanda ilk seçimlerde tadacaktır. 2019 yılının Mart ayında yapılacak genel seçimlerde boyunun ölçüsünü alacaktır, çünkü bunlar her sandıktan Aziz milletimizin tokadıyla ayrılmış bir siyasi partidir” ifadelerini kullandı.

AKP'nin icraatlarına değinen Şahin, “Erken seçim safsatasıyla yer almaya çalışmak bu ülkeye ihanettir. Aziz milletimizin bu boş laflara karnı toktur” dedi.
 

Kaynak: Editör:
Etiketler: AK, Parti'den, Ankara'da, Temayül, Yoklaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı