Haber Detayı
14 Kasım 2017 - Salı 18:44
 
AK Parti Etimesgut İlçe Başkanı Ebubekir Kipel Oldu
Uzun süredir devam bekleyiş sona erdi ve AK Parti Etimesgut İlçe Başkanlığı'na, partinin değişik kademelerinde görev yapan ve 2014 seçimlerinde Belediye Başkan A. Adayı olan Ebubekir Kipel getirildi.
Etimesgut Haberi
AK Parti Etimesgut İlçe Başkanı Ebubekir Kipel Oldu

AK Parti Etimesgut İlçe Başkanlığı'na Ebubekir Kipel atandı. Bugün parti Genel Merkezi'nde yapılan temayül sonucunda, İlçe Başkanlığı'na Ebubekir Kipel'in getirildiği açıklandı.
Geçtiğimiz ay yapılması planlanan ancak Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in istifası ve yerel yönetimlerde yaşanan değişiklikler nedeniyle ertelenen ve akabinde 25 Kasım Cumartesi günü yapılacağı açıklanan İlçe Kongresi öncesinde İlçe Başkanlığı'na Ebubekir Kipel'in atandığı açıklandı. Kipel, daha önce İlçe Başkanlığı için adaylık müracaatında bulunan 44 ismin arasında yer almıyordu.
Ebubekir Kipel'in, 25 Kasım 2017 tarihinde yapılacak olan İlçe Kongresi'nde yeni yönetimini oluşturarak teşkilatı kongreye hazırlaması bekleniyor. Kongre yeri ise daha sonra belirlenecek.

EBUBEKİR KİPEL KİMDİR?
1974 Erzurum doğumlu. SELÇUK ÜNİVERSİTESİ İ.İ.B.F İŞLETME BÖLÜMÜ LİSANS ve YILDIRIM BEYAZIT ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ ULUSLARARASI FİNANSAL RAPORLAMA VE DENETİM DALI YÜKSEK LİSANS mezunu. 1999 yılında MALİ MÜŞAVİR olmaya hak kazandı. 2004–2009 yılları arasında Dr. Nurettin AKMAN ve Doç. Dr. Halis BİLGE il başkanlarımızın döneminde İL YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİ, SİYASİ VE HUKUKİ İŞLER ve İDARİ- MALİ İŞLER birim başkan yardımcılıkları, SİYASET AKADEMİ’si sadece Ankara’da faaliyet gösterdiği dönemlerde AKADEMİ BAŞKAN YARDIMCILIĞI, 2007-2008’de ise SİYASET AKADEMİSİ BAŞKANlığı görevlerini başarı ile yürüttü. Siyaset Akademisi Genel Merkez AR-GE birimine bağlanıp, Ankara İl Koordinatörlüğü oluşturulduğu dönemde şu anki Keçiören Belediye Başkanı Mustafa AK ile beraber genel merkezde İL KOORDİNATÖRLÜĞÜ görevlerini yürüttü. 2009 yerel seçimlerinde ETİMESGUT ilçesinden İL GENEL MECLİSİ üyesi seçildi. 2014 yerel seçimlerinde Etimesgut Belediye Başkanlığı'na Aday Adayı oldu.
T.C KAMU GÖZETİM KURUMU tarafından 07.10.2013 tarihinde BD/2013/02294 sicil numarası ile BAĞIMSIZ DENETÇİ olarak yetkilendirildi. Benim gibi BAĞIMSIZ denetçi olmaya hak kazanan bazı isimlerle BAĞIMSIZ DENETÇİLER DERNEĞİ’Nİ kurdu.

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: AK, Parti, Etimesgut, İlçe, Başkanı, Ebubekir, Kipel, Oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı