Haber Detayı
03 Ekim 2017 - Salı 09:00
 
AK Parti, Etimesgut İlçe Başkanını Arıyor
1 Ekim’de yapılması planlanan ancak İlçe Başkanı adayının henüz belli olmaması nedeniyle ileri bir tarihe ertelenen AK Parti Etimesgut İlçe Kongresi’nde kimin ilçe başkan adı olacağı henüz belli olmadı.
Etimesgut Haberi
AK Parti, Etimesgut İlçe Başkanını Arıyor

ETİMESGUT YİNE REKOR KIRDI

Etimesgut’ta AK Parti İlçe Başkanlığı İçin Temayül Yoklaması yapıldı. İlçe Kongresi’nde, AK Parti Etimesgut İlçe Başkanlığı için rekor sayıda isim müracaat etti.


44 ADAY YARIŞA GİRDİ

Mevcut İlçe Başkanı Mehmet İkbal Yılmaz’ın görevine devam etmeyeceğini açıklamasının ardından, 1 Ekim 2017 tarihinde yapılacak olan AK Parti Etimesgut İlçe Başkanlığı için 44 isim müracaat etti. İlçe Başkanlığı için müracaat eden adaylara yönelik temayül yoklaması da, bugün İlçe Başkanlığı binasında gerçekleştirildi.

SADECE 3 İSİM YAZABİLDİLER

AK Parti Sivas Milletvekili ve Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı, aynı zamanda Ankara Koordinatörü Selim Dursun’un gözetiminde yapılan temayül yoklamasında Ankara İl Başkan Yardımcıları ve yetkilileri de gözlemci olarak katıldılar. 44 adayın girdiği temayül yoklamasında İlçe Teşkilatı asil yönetim kurulu üyeleri, İlçe Kadın ve İlçe Gençlik Kolları asil yönetimleri, Belediye Meclis Üyeleri ve Mahalle Başkanları oy kullandılar. Oylarını kullananlar 44 aday içerisinden sadece 3 tanesinin ismini oy pusulasının üzerine yazarak sandığa attılar. Yapılan açıklamaya göre ilk sırada yazılan aday 3, ikinci sırada yazılan aday 2 ve üçüncü sırada yazılan aday ismi 1 puan ile değerlendirildi.

NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Temayül yoklamasının bitiminin ardından, İlçe Başkan Adayları; İlçe Başkanının Odasına çağırılarak mülakata girdiler. Edindiğimiz bilgilere göre temayül yoklamasının sonuçları İl ve AK Parti Genel Merkezi tarafından değerlendirilecek. Öte yandan İlçe Başkanlığı’na müracaat eden isimlerin dışında bir başka ismin İlçe Başkanı olma şansı da bulunuyor. Buna karar verecek ismin Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğu ifade edildi.

TAM 44 ADAY YARIŞTA

Mehmet Öztürk, Emre Bozkurt, Muhammed Gazi Gökdemir, Hakan Ünal Mısırlı, Ali Akyürek, Makbule Sevinç, Kenan Olgun, Serhat Selçuk, Özcün Büyük, Talip Tanış, Müslüm Bakır, Hakan Akçam, Murat Karataş, Recep Çakmak, Arif Arslan, Köksal Dağ, Ebubekir Kıllı, Barış Akar, Aysel Tuncel Can, Zülküf Polat, Musa Köksoy, Hakan Polat, Naci Yankın, Ersin Işık, Abdulmenaf Kaya, Cuma Söyler, Süleyman Kıranşal, Hayati Yücesoy, Muzaffer Demirci, Nilgün Gündoğdu, Semra Korkmaz, Murat Güneş, Ertan Güldibi, Muhammed İkbal Doğan, Mustafa Özcan, İbrahim Ocak, Şuayip Çınar, Metin Demirci, Cengiz Yıldız, Ahmet Faruk Ünsal, Erkan Doğan, Fuat Yıldırım, Ümit Cankurtaran.

4 ADAYIN İSMİ ÖNE ÇIKTI

Henüz İlçe Başkanı Adayının kim olacağının belirlenmediği AK Parti Etimesgut İlçeTeşkilatı’nda, 44 ismin müracaat etmesi ve ardından yapılan temayül yoklaması neticesinde son yaşanan gelişmelere göre 4 isim ön plana çıkıyor.

AK Parti’nin Etimesgut’ta ki kurucu İlçe Başkanı ve aynı zamanda Meclis Üyesi olan Fuat Yıldırım, Teşkilat Başkanı Ersin Işık, eski Teşkilat Başkanı Murat Güneş ve bir dönem Sincan Belediye Meclis Üyeliği görevinde bulunan Avukat Mustafa Özcan.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: AK, Parti,, Etimesgut, İlçe, Başkanını, Arıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı