Haber Detayı
20 Ocak 2020 - Pazartesi 11:23
 
AK Parti Etimesgut'ta İstifalar Başladı
AK Parti’de istifalar başladı. Etimesgut İlçe Teşkilatı’nda daha önceki yönetimde İlçe Başkan Yardımcısı olarak görev yapan isimlerden...
Etimesgut Haberi
AK Parti Etimesgut'ta İstifalar Başladı

     AK Parti’de istifalar başladı. Etimesgut İlçe Teşkilatı’nda daha önceki yönetimde İlçe Başkan Yardımcısı olarak görev yapan isimlerden Ersin Işık, Hakan Akçam ve Fahrettin Çelebi ile partinin üyesi ve 31 Mart yerel seçimlerinde Belediye Meclis Üyesi Adayı olan Kenan Bayram partilerinden istifa ettiler. Bu isimlerin, Ahmet Davutoğlu’nun partisi olan Gelecek Partisi’ne katılmaları bekleniyor.
 
    DİSİPLİNE VERİLMİŞLERDİ
 
    AK Parti Etimesgut İlçe Teşkilatı’nın değişik kademelerinde önemli görevler üstlenen Ersin Işık ve Hakan Akçam’ın isimleri, İlçe Başkan Adayları arasında geçiyordu. Hakan Akçam, önümüzdeki süreçte yapılacak İlçe Kongresi’nde İlçe Başkanlığı’na aday olacağını açıklamıştı. 
    Ersin Işık, Hakan Akçam ve Kenan Bayram; bundan bir süre önce parti yöneticileri, üyeleri veya parti tüzel kişiliği hakkında küçük düşürücü beyanlar nedeniyle AK Parti’den kesin ihraç istemiyle Ankara İl Disiplin Kurulu’na sevk edilmişlerdi.
 
    GELECEK PARTİSİ’NE GEÇİYORLAR
 
    Disiplin Kurulu’nun kararını beklemeden partilerinden istifa eden bu isimler, Gelecek Partisi Ankara İl Başkanı Osman Hakan Kılıç ile bir görüşme yaptılar. Edindiğimiz bilgilere göre Ersin Işık veya Hakan Akçam’ın Gelecek Partisi Etimesgut İlçe Başkanı olarak görevlendirilmesi bekleniyor. AK Parti’den Gelecek Partisi’ne yaklaşık 300 kişinin daha geçeceği beklenirken kamuoyunda AK Parti’de kopmalar başladı yorumlarının yapılmasına neden oldu.
Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: AK, Parti, Etimesgut'ta, İstifalar, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı