Haber Detayı
24 Aralık 2017 - Pazar 13:10
 
AK Parti Gölbaşı İlçe 6. Olağan Kongresi Yapıldı
AK Parti Gölbaşı İlçe Başkanlığı 6. Olağan Kongresinde Selim Akceylan, İlçe Başkanlığına seçildi.
Gölbaşı Haberi
AK Parti Gölbaşı İlçe 6. Olağan Kongresi Yapıldı

AK Parti Gölbaşı 6. Olağan Kongresine eski TBMM Başkanı Cemil Çiçek, eski Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Ankara Milletvekilleri Ahmet Gündoğdu, Ertan Aydın, Emrullah İşler, AK Parti Ankara İl Başkanı Nedim Yamalı, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, ilçe başkanları ve partililer katıldı.

 

Maya Düğün Salonlarında düzenlenen kongrede konuşan eski Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan kongrenin hayırlı olması temennisinde bulunarak, “Zor zamanda siyaset yapmak zordur. Siyaset yaparsınız, kendinizden çok şey verir, bedelini ödemeniz gerekir. Bazen yardan geçmeniz gerekir bazen de serden geçmek gerekir. 15 Temmuz gecesi birçok arkadaşımız, teşkilatımız sokağa çıkarak iradesini ortaya koydu serden geçti. Türkiye’nin son dönemde içinden geçtiği süreç, üzerimize gelen düşmanlar, saldırılar, ittifaklar baktığınızda AK Parti’de siyaset yapmak kolay değil. Günü geldiğinde ortaya çıkmak kolay değil. 15 Temmuz’da Sayın Cumhurbaşkanımız ortaya çıktı fitili ateşledi ve ilk defa bir darbe püskürtüldü. 1960’da bir vesayet düzeni kuruldu. İlk darbe. Aynı yetkilere sahip birçok cumhurbaşkanı, başbakan oldu kimse dur diyebildi mi, diyemedi. İlk defa millet tankların önüne çıktı ve bir lider bir darbeyi püskürttü yetmedi vesayet düzenine son verdi. Bu liderlik bölgesel liderliğe, kürsel liderliğe dönüştü. Dünya 5’ten büyüktür sözü söz olmaktan çıktı. Dünya mazlumlarına sahip çıkmak lafını etmek değildir. İstanbul zirvesinde ilk defa İslam ülkeleri bir araya gelerek bir karara vardılar” dedi.

Kongrede konuşan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna Gölbaşı teşkilatının güçlü olduğunu belirterek yeni seçilen ilçe başkanı ve yönetim kurulunu tebrik etti.

 

Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay ise konuşmasında 2019 seçimlerine hep birlikte hazırlandıklarını belirterek, birlik ve beraberlik içerisinde çalışılacağını ifade etti. Duruay konuşmasında göreve geldiği günden beri yaptıkları projelerden de bahsetti.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: AK, Parti, Gölbaşı, İlçe, 6., Olağan, Kongresi, Yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı