Haber Detayı
09 Temmuz 2017 - Pazar 11:27
 
AK Parti Sincan İlçe Teşkilatı Kongreye Hazırlanıyor
AK Parti Sincan İlçe Başkanı Av. Fatih Omaç, kongre süreciyle ilgili olarak değerlendirmelerde bulundu. Omaç, İlçe Başkanlığı görevine bir dönem daha devam etmek istediğini belirtirken görevde bulundukları 3 yıllık süre içerisinde 46 bin olan üye sayısını 76 bine çıkardıklarını ve başarılı bir süreç geçirdiklerini söyledi.
Sincan Haberi
AK Parti Sincan İlçe Teşkilatı Kongreye Hazırlanıyor

AK Parti Sincan İlçe Başkanı Av. Fatih Omaç ile, yaklaşan kongre sürecini ve hafta başında İl Başkanı Nedim Yamalı Başkanlığında yapılan İlçe Başkanları ve Belediye Başkanları toplantısında alınan kararları konuştuk. 4 Temmuz itibariyle AK Parti Teşkilatlarında kongre sürecinin başladığını kaydeden Omaç, konuyla ilgili şu bilgileri verdi:
   “Öncelikle kongre sürecinin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Hem partimiz, hem de memleketimiz ve vatanımız için hayırlara vesile olur inşallah. İl Başkanımızın Başkanlığında İlçe Başkanları ve Belediye Başkanlarımız ile biraraya geldik. Toplantının iki önemli maddesi vardı. Birincisi kongre sürecimiz ve 15 Temmuz’da yapılacak olan program ve etkinliklerdi.
   11 Temmuz itibariyle başlatılıp 16 Temmuz’da bitirilmesi düşünülen etkinlikler hem İl Başkanlığımız nezdinde ve hem de İlçe Teşkilatları ve Belediyeler nezdinde neler yapacağımızı konuştuk. Bizler de Sincan Teşkilatı olarak Sincanımızda ve merkezde yapılacak etkinliklere katkı sağlayacağız.”


   SİNCAN ve 15 TEMMUZ
   AK Parti Sincan İlçe Başkanı Av. Fatih Omaç, kongre süreciyle ilgili değerlendirme yapmadan önce 11 Temmuz’da başlayacak olan ‘15 Temmuz Etkinlikleri’ ile ilgili olarak Sincan’da neler yapmayı düşündüklerini gazetemize şu şekilde aktardı:
   “11 Temmuz’da startı veriyoruz. Öncelikle 15 Temmuz şehitlerimizin kabirlerini ve ailelerini ziyaret etmeyi planlıyoruz. Arkasından Lale Meydanı’nda 15 Temmuz ile ilgili bir resim sergisi yapmayı planlıyoruz. 5 gün boyunca halkımızın ziyaretine açık olacak bir resim sergisi. Akşamları ise her akşam Lale Meydanı’nda kurulacak olan sahne ile 15 Temmuz’u unutturmamak için duaların, şiirlerin okunacağı, çeşitli konuşmaların yapılacağı bir program olacak. Zaman zaman bir hocamızı, bir ilahi sanatçımızı da davet ederek çeşitli etkinlikler 5-6 gün boyunca Lale Meydanı’nda devam edecek.
   Çarşamba ve Perşembe günü Şehit Ailelerine ve yakınlarına bir yemek vermeyi düşünüyoruz. Cuma günü ise Cuma namazında camilerimizde mevlüt okutacağız, aynı gün akşam Lale Meydanı’nda müftümüzün de katılacağı bir etkinlikle yine mevlüd programı yapacağız.”
   Fatih Omaç, Sincan’da 15 Temmuz’u unutturmamak adına bir dizi etkinlik planladıklarını belirtirken, 15 Temmuz günü Ulus’ta düzenlenen programa tüm Sincanlılar ile birlikte katkı sağlayacaklarını ve aynı gece Ulus’ta bulunan eski TBMM Binasından yeni TBMM binasına kadar gece yürüyüş programına katılacaklarını sözlerine ekledi.
 
    KONGRE SÜRECİ
    Fatih Omaç, kongre sürecinin başladığını ve Temmuz ayının sonuna kadar İlçe Teşkilatlarının delege seçimlerini tamamlayacaklarını söyledi. Omaç, ilçe kongrelerinin başlama tarihinin 19 Ağustos olduğunu vurgularken 12 Kasım gününe kadar bu kongrelerin gerçekleştirileceğini söyledi ve sözlerine şöyle devam etti:
    “19 Ağustos’ta başlayıp 12 Kasım’da bitecek olan süreçte ilçe teşkilatlarının kongre tarihlerini İl Başkanlığımız koordine edecek ve şu anda kongrelerle ilgili bir tarih belirlenmiş değil.

    FATİH OMAÇ ADAY MI?
    Bizim partimiz, kongre zamanları, kongre günü sandalyelerin havalarda uçuştuğu,3-4 adayın birbiriyle kıran kırana kavga ederek yarıştığı bir parti değil. AK Parti’de daha önceden istişareler yapılır, İlçe nezdinde ve İl nezdinde, Belediye Başkanlarımızın ve Milletvekillerimizin görüşleri alınır Genel Merkezimizde Teşkilat Başkanlığı Başkanlığı en doğru karar neyse hep birlikte İlçe Başkan Adayı kim olacak sorusunun cevabı verilir.
   3 yıl boyunca İlçe Başkanlığı görevini arkadaşlarımızla, ekibimizle birlikte sürdürüyoruz. Canla başla yapmaya çalıştık, yoğun bir süreç geçirdik, 4 tane seçim atlattık. Özellikle şunu söylemek istiyorum. Biz göreve geldiğimiz zaman 13 yılda yapılan 46 bin olan üye sayımızı bugün 76 bine çıkardık. Teşkilat çalışmasına yoğun bir şekilde önem verdik. Bir diğer ifadeyle 3 yıl içerisinde Sincan’da partimize 30 bin yeni üye kaydettik. Bu çalışmalar neticesinde bugünlere kadar geldik.
   Büyüklerimiz eğer farklı bir düşüncede olmaz ise ve bu görevi daha iyi yapacak birileri düşünülmezse biz elbette arkadaşlarımızla birlikte bu görevde devam etmeyi düşünüyoruz. Daha iyi hizmetler vereceğimizi, daha uzun süre çalışmamız gerektiğini, misyonumuzu henüz tamamladığımızı düşünüyoruz.
   Bizim partimizde biliyorsunuz 3 dönem kuralı vardır. Bu ne içindir; 3 dönem yani 9 yıl ilçe başkanlığı görevini yapmış birisi artık verimini yitirmiş olabilir ama biz 3 yıllık bir süre bu görevin başındayız ve bu süre çok uzun bir süre sayılmaz. O nedenle bir 3 yıl daha bu görevi sürdürmek isteriz. Düşüncemiz bu şekildedir.”


    İlçe Başkanlığı görevine devam kararı alındığı takdirde teşkilat içerisinde bir kan değişikliği olabileceğinin altını çizen Fatih Omaç, “Cumhurbaşkanımız da bu konuyla ilgili konuştu. Belli değişiklikler, belli noktalarda kan değişikliği, hücre yenilenmesi önemli. Burada 3 yıl boyunca yapmış olduğumuz gözlemler, arkadaşlarımızın performansları gibi bütün kriterler değerlendirilecek inşallah. Bunu da yine tek başımıza değil istişareler ile gerçekleştireceğiz. Eksiklerimizi, aksaklıklarımızı gidererek önümüzdeki 3 yıl daha iyi hizmet verebilme adına ekibimizi yenileyerek yeni bir teşkilat ile halkımızın karşısına çıkacağız. AK Parti büyük bir aile. Bugün görev yapan, görev alan her zaman görev alacak diye bir kural da söz konusu değil. Bu bizim içinde geçerli. Bu iş gönül işi, yönetim kurulunda, gençlik kollarında, kadın kollarında herhangi bir partilimizin görev alması-alması önemli değil. Çünkü bir AK Parti’liyiz. Karşılık beklemeden bu görevi yapıyoruz.” açıklamasında bulundu.

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: AK, Parti, Sincan, İlçe, Teşkilatı, Kongreye, Hazırlanıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı