Haber Detayı
04 Haziran 2017 - Pazar 19:05
 
AK Parti Teşkilatlarında Revizyon Başlıyor
AK Parti, seçim analizinin ardından teşkilatlar için de çift koldan çalışma başlattı. Seçim sonrası özellikle Ankara'da başarısız olan teşkilatlarda revizyona gidilecek. Değişimin, bayram öncesine kadar bitirilmesi planlanıyor.
Siyaset Haberi
AK Parti Teşkilatlarında Revizyon Başlıyor

Yerel seçim zaferinin ardından ağustos ayındaki Cumhurbaşkanlığı seçimleri ve gelecek yıl yapılacak genel seçimlere odaklanan AK Parti, çift koldan sandık seferberliği başlattı. Bir yandan sandık başı görevliler için yeni yapılanmaya gitme kararı alınırken, diğer yandan teşkilatta revizyon hazırlığı yürütülüyor. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla başlatılan çalışmada koordinasyonu ise Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirilen Süleyman Soylu üstlendi.

SANDIK BAŞINDA REVİZYON

Seçim analizinin ardından başlatılan çalışmalardan ilki sandık başı görevlileriyle ilgili. Yerel seçimlerde bazı bölgelerde görevli sandık müşahitlerinin istenilen çalışmayı tam olarak gerçekleştirememesi nedeniyle, daha dinamik bir yapı oluşturulacak. 9 kişilik "Sandık Yönetim Kurulları" revizyona tabi tutulacak. 3+3+3 şeklindeki yeni yapıyla her sandığın başında sabit isimler partiyle irtibatlı görevliler haline dönüşecek.

EKİPLERE DÜZENLİ EĞİTİM

Ekiplere, belli aralıklarla eğitimler verilecek. Sadece yapılacak çalışma değil, sandık başı güvenliği, muhtemel provokasyonlar ve sonuçların en hızlı şekilde Genel Merkez'e ulaştırılması konularında da bu ekipler bilgilendirilecek. Böylece 1.5 milyon kişi seçimler için hazır olacak.

İL ve İLÇE TEŞKİLATLARI GÖREVDEN ALINACAK MI?

Parti yönetiminin ikinci çalışması teşkilatlardaki revizyona ilişkin. Seçimlerde beklenen başarıyı elde edemeyen bazı ilçe teşkilatlarının da yenilenmesi gündemde. Edindiğimiz bilgilere göre Ankara'da 10'un üzerinde ilçe teşkilatında değişikliğe gidilecek ve bu değişiklik Ramazan Bayramına kadar tamamlanmış olacak. Bilindiği gibi kısa süre önce Bursa, Mersin, Burdur, Muğla gibi bazı illerin ilçe ve beldelerinden seçim sonrası istifalar gelmişti. İstifaların yanı sıra bazı teşkilatlarda da daha dinamik yapı için önümüzdeki günlerde revizyon bekleniyor.

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: AK, Parti, Teşkilatlarında, Revizyon, Başlıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı