Haber Detayı
28 Eylül 2017 - Perşembe 00:24
 
AK Parti Yenimahalle İlçe Teşkilatı, Kudüs'ü Ziyaret Etti
Yenimahalle AK Parti İlçe Teşkilatı, Kudüs'ü ziyaret ederek burada yaşayan Müslümanlara Türk kardeşlerinin selamlarını iletti.
Yenimahalle Haberi
AK Parti Yenimahalle İlçe Teşkilatı, Kudüs'ü Ziyaret Etti

"Müslümanlara bir çağrıda bulunmak istiyorum. İmkanı olan herkes, bulduğu her fırsatta Peygamber Efendimizin tavsiyesine uyarak lütfen Kudüs'ü, Mescid-i Aksayı ziyaret etsin. Gidemeyenler de oradaki kardeşlerimize kandil yağı olması babından yardım göndersinler.”  Diyen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısına uyarak Yenimahalle İlçe teşkilatından bir grup Kudüs’e ziyaret gerçekleştir.

Yenimahalle İlçe Teşkilatı, Mescid-i Aksa ‘yı ziyaret ederek Kudüs’te yaşayan Müslümanlara, Türk kardeşlerinin ve Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını ilettik.  İlçe Başkanı Süleyman Alper İNCEÖZ, Kudüs ziyareti katılamayan arkadaşların yardımlarını bölgede faaliyet gösteren yardım kuruluşlarına ileterek şu açıklamayı yaptı. "Bizler Yenimahalle ilçe teşkilatı olarak Peygamber efendimizin tavsiyesine uyarak ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı ile Kudüs’e gelerek ilk kıblemiz olan Mescid-i Aksaya ve bölgedeki kutsal yerleri ziyaret ettik. Programa katılamayan arkadaşlarımızın yardımlarını bölgedeki Sivil toplum kuruluşlarına ilettik. Bölge halkı bizlerden buralara sık sık gelmemizi ve Müslümanların Kudüs’ü yalnız bırakmamalarını istediler.  İsrail devleti sınırlarında Filistin bayrağı asamıyoruz ama sadece Türk bayrağı asabiliyoruz diyen Kudüslü gençler Erdoğan’ın bizim liderimiz onun arkasındayız bizim sesimizi bir tek o duyuyor dediler.  Programa katılan dava arkadaşlarına teşekkür eden Başkan İNCEÖZ bu tip faaliyetlere devam ederek ümmet coğrafyasının yaralarını sarmak için elimizden geleni yapacağız."

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: AK, Parti, Yenimahalle, İlçe, Teşkilatı,, Kudüs'ü, Ziyaret, Etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı