Haber Detayı
14 Ekim 2014 - Salı 01:35
 
AK Parti Ankara İl Gençlik Kolları'ndan Açıklama
Ankara İl Gençlik Kolları Başkanı Kurtcan Çelebi, “AK Parti Ankara gençliği olarak her bir unsurunu bir sanatkâr hassasiyetiyle inşa ettiğimiz kurumsal şahsiyetimiz ve şükür ki uslanmayan yüreğimizle..
Siyaset Haberi
AK Parti Ankara İl Gençlik Kolları'ndan Açıklama

AK Parti Ankara İl Gençlik Kolları Başkanı Kurtcan Çelebi, “AK Parti Ankara gençliği olarak her bir unsurunu bir sanatkâr hassasiyetiyle inşa ettiğimiz kurumsal şahsiyetimiz ve şükür ki uslanmayan yüreğimizle, Büyük Türkiye siyasetinin damarlarına zerk olmaya geliyoruz” dedi.

Çelebi, yaptığı yazılı açıklamada, Ankara’nın geçtiğimiz birkaç hafta içerisinde yeni bir bakış açısına ve yeni bir gençlik teşkilatına kavuştuğunu belirterek şunları dedi:

“Öncelikle Ankara’ya ve tüm memleket sathına hayırlı olmasını Yüce Allah(c.c.)’tan niyaz ediyoruz.

Bilinmelidir ki;muazzam insanlık tarihinde, insanoğluna müreffeh ve medeni olma yolunda istikamet çizen, istisnasız tüm toplum hareketlerinin mutfağında gençler de yer almıştır. Yıllar yılı itibarsızlaştırılan bir siyasete terk edilmiş ve siyaset dışı odakların sözlerinin gazetelere manşet olduğu Türkiye’mizde, siyaseti düştüğü yerden kaldırıp,şu yüce milletin ayaklarının altına, bir hizmetkâr hürmetiyle seren AK Parti, bünyesinde barındırdığı gençlere yine hak ettiği yeri vermiştir.

Demokrasi ve siyaset perspektifleri, ucu kör bir tüneli andıran ve “Eski Türkiye siyasetinden kalan son bakiyeleri” harcayarak sona yaklaşan bazı siyaset adamlarının, kendi partisinin gençlerini TV’lere çıkarıp aşağıladığı bir siyasi ortamda, AK Parti Ankara gençliği olarak her bir unsurunu bir sanatkâr hassasiyetiyle inşa ettiğimiz kurumsal şahsiyetimiz ve şükür ki uslanmayan yüreğimizle, Büyük Türkiye siyasetinin damarlarına zerk olmaya geliyoruz.”

“Bizler genç sinelerimize, memleketimizin ve özelde Ankara sokaklarının efkârını yükledik” diyen Çelebi şöyle devam etti:

“ Bilmekteyiz ki medeniyetin inşası önce şahsiyetimizden, sonra yuvamızdan, sonra sokak ve mahallemizden ve nihayet şehrimizden başlayacaktır. Zor olacaktır, sancılı olacaktır. Hattabelki de candan ve canândan geçmemiz gerekecektir. Lâkin 21. asırda biz gençlere dayatılan 3.sınıf Amerikan filmlerinden devşirme Hollywood propagandasının yine biz gençlere vaâd ettiği hayat,asla ve asla, (!) insanoğlunu insanca yaşatacak ideallerin medeniyetini inşâ ve ihya ediyor olmanın hazzını bize veremeyecektir. Fâni olana talip olanlar, ebediyeti hayâl dahi edemezler. İz bırakmadan, eser bırakmadan ve en önemlisi şu aziz milletin gönlünde bir taht kuramadan yaşlanmayı ve ölmeyi reddediyoruz. Bizler Dünya’nın bize hazırladığı en büyük tuzak olan doğup, büyüyüp, iş bulup, ölmek senaryosunun figüranları olmak istemiyoruz. Sadece daha iyi bir otomobile ve daha iyi bir eve sahip olmak için yaşayacak kadar basit olmayı reddediyoruz. Bizler nemelazımcılığıno yalancı hazzına değil, aksiyonun ve hizmetin o tarifsiz ızdırâbına talip olanlarız.

Bilinmesini isteriz ki önümüzdeki dönemde bizim tarafımızdan Ankara kaldırımlarında ayak basılmadık metrekare kalmayacaktır. İnsan olmanın, hele ki medeniyetlerin gözünü açtığı bir coğrafyada doğmanın verdiği sorumluluğun farkındayız. Evet, belki bugün genç olanlar bizleriz, fakat bugün ulaşamadığımız her bir mazlumun hesabını,yarın bizden soracak olan yarının gençlerine veremeyeceğimizin farkındayız. “

Çelebi şunları kaydetti:

“Yıllarca müesses nizamın dayattığı eğitim sisteminin, vebâlı yapmaya çalıştığı bir nesil olarak; bugün hayattalar ise o vesayetin “avantajlılarına ve efendilerine” söylemek isteriz ki; “Bir daha kazanamamak üzere kaybettiniz !”. Sizin bize miras bıraktığınız “783,562 km² lik düşünüp Dünya siyasetine müdâhil olmamayı, Ortadoğu’ya bataklık demeyi, çelik-yazılım-enerji sektörlerinin ve katma değeri yüksek endüstrilerin inşasını hayal olarak görmeyi, yerli otomotiv ve savunma sanayi için çalışmamayı, sadece yalılarda oturanları “vatandaş” saymayı, makbul vatandaş tanımını, “Türk malı ise kalitesizdir” anlayışını, siyaseti bir şahsi istikbal aracıymış gibi görmeyi, kendi milletine hakaret etme anlayışını, köylünün kendi kıyafetiyle Ankara-Kızılay’a sokulmaması konusunda verdiğiniz yazılı talimatlara kadar hepsini tarihin kara sayfalarına bırakıyoruz. Vecihi Hürkuş’u Çekoslavakya’ya gitmek zorunda bırakan anlayıştan, yerli insansız hava aracını üretebilen bir Türkiye’ye doğru yol alıyoruz.

Bizler mefkûrenin,hareketin,hizmetin ve mevcudiyetin gücünü heybemize yükleyip, tüm mevcutların kaynağına olan derûn hürmetimizle bugünlerde yola çıkıyoruz.

Ankara’nın 1923’te sinesinde taşıdığı umudu, 2023’e taşımaya var gücümüzle çalışırken, sokağa çıktığında etrafında gördüğü tüm insanların refah ve mutluluğu için yaşamayı töresi bilen tüm gençlerimizi bu kutlu yürüyüşümüze davet ediyoruz.”

AK PARTİ ANKARA İL GENÇLİK KOLLARI BAŞKANI ÇELEBİ:

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Ankara, İl, Gençlik, Kolları, Başkanı, Kurtcan, Çelebi, “AK, Parti, Ankara, genç
Yorumlar
Haber Yazılımı