Haber Detayı
31 Ekim 2014 - Cuma 18:24
 
AK Parti Ankara'da Delege Seçimlerini Tamamladı
AK Parti 5. Olağan Kongre Hazırlıkları Devam Ediyor. 18-19 Ekim 2014 tarihlerinde AK Parti Üyeleri Yoğun Bir Katılımla Delege Seçimlerini Yapmak Üzere Sandık Başına Gitti.
Siyaset Haberi
AK Parti Ankara'da Delege Seçimlerini Tamamladı

15 Eylül 2014 tarihinde başlayan AK Parti 5. Olağan Kongre takvimi, 22 Şubat 2015 tarihinde il kongrelerinin tamamlanması ile sonuçlanacak ve 22 Şubat 2015 tarihi itibariyle tüm AK Parti teşkilatları Büyük Kongre’ye hazır hale gelecektir.

5. Olağan Kongre sürecinin ilk ve en önemli aşaması mahalle delege seçimleridir.

Ankara’da yapılan delege seçimleri 18-19 Ekim 2014 tarihlerinde 10.00-12.00 saatleri arasında tüm mahallerde gerçekleştirilmiştir. Böylece parti içi demokrasinin ve seçmenle bütünleşmenin en önemli temeli mahallerde atılmıştır.

Delege seçimleri, mahallelerde kayıtlı tüm üyelerin katılımı ile mahallinde ve sandık konularak yapılmıştır.

Delege seçimleri AK Parti’nin toplumun her kesimini kucaklayan adil bir anlayış ile Tüzükte ve Yönetmeliklerde belirtilen kıstaslar ve ilkeler göz önüne alınarak yoğun bir katılımla gerçekleştirilmiştir.

Ankara’nın tüm ilçelerinde ve tüm mahallelerinde gerçekleştirilen delege seçimlerindeki organizasyon ve planlama, AK Parti’nin on iki yıldır nasıl iktidar olduğunun çok önemli bir göstergesidir. Üye listelerinin ilgili yerlere asılmasından, sandık kurullarının oluşturulmasına, oy kullanan üyelerin imza sirkülerinin hazırlanarak imzalanmasına ve seçim sonunda tutanakların hazırlanmasına kadar delege seçimlerinin her aşamasındaki düzen ve disiplin seçimlere katılan veya gözlemci olarak görev yapan herkesin dikkatini çekmiştir.

Delege seçimleri Ankara İl yönetim kurulu üyelerinden oluşan İlçe koordinatörleri, İl teşkilat başkan yardımcıları ve İl Başkan yardımcıları gözetimiyle gerçekleştirilmiştir. Seçimlerde görevli koordinatörler seçimin yapılacağı ilk saatlerde ilçe merkezlerine gitmişler ve seçimin sonuna kadar görevlerine devam etmişlerdir.

Ankara İl Başkanı M. Nedim Yamalı da Çankaya İlçe teşkilatında oyunu kullanmış ve delege seçimlerinin yapıldığı diğer yerleri ziyaret ederek incelemelerde bulunmuştur.

Delege seçimlerine Düzce Milletvekili ve Ankara Koordinatörü Fevai Arslan da katılmıştır.

5. Olağan Kongre takvimine uygun olarak tüm İlçe Kongreleri 1 Kasım – 31 Aralık 2014 tarihleri arasında yapılacak ve Türkiye ölçeğinde en son 22 Şubat 2015 tarihleri arasında da bütün İl Kongreleri tamamlanmış olacaktır.

Ankara’da da Kasım ayının ilk haftasından itibaren İlçe Kongreleri yapılmaya başlanacaktır. İlçe Kongre tarihlerinin belirlenmesi konusunda çalışmalar devam etmektedir.

Henüz kesinleşmiş olmasa da, Ankara İl Kongresinin 21 Aralık 2014 tarihinde yapılması planlanmaktadır. Ankara kongresinin tarihi kesinleştiğinde duyurusu yapılacaktır.

Şimdiden İlçe kongrelerimizin ve İl kongremizin hayırlar getirmesini diliyoruz.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: AK, Parti, 5, Olağan, Kongre, Hazırlıkları, Devam, Ediyor, 1819, Ekim, 2014, tar
Yorumlar
Haber Yazılımı