Haber Detayı
30 Eylül 2014 - Salı 02:45
 
AK Parti'den Ankara'da Coşkulu İl Danışma Meclisi
AK Parti Ankara İl Başkanlığı Eylül Ayı İl Danışma Meclisi Toplantısı Büyük Bir Çoşku İle Yapıldı.
Siyaset Haberi
AK Parti'den Ankara'da Coşkulu İl Danışma Meclisi

Eylül Ayı İl Danışma Meclisi Toplantısı AK Parti Ankara Teşkilat Mensuplarının Tam Olarak Katılımıyla Gerçekleştirildi.

AK Parti Ankara İl Başkanlığınca Altınpark Anfa Salonu’nda düzenlenen İl Danışma Meclisi Toplantısına, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Süleyman Soylu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Aldülhamit Gül, Ankara Milletvekili ve Bakan Emrullah İşler, Ankara Milletvekilleri Ahmet İyimaya, Ülker Güzel, Tülay Selamoğlu ve Fatih Şahin, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ.Melih Gökçek, İlçe Belediye Başkanları, İlçe Teşkilatlarının Başkanları ve Yönetim Kurulu Üyeleri, İlçe Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları ve Belediye Meclis Üyeleri katılım sağladılar.

Toplantı AK Parti Ankara İl Başkanı M. Nedim Yamalı’ nın açılış konuşması ile başladı.

AK Parti Ankara İl Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Sayın Mümin Altınışık, teşkilat yoklamasını ilçe bazında teker teker ve her grubun ayağa kalkmasını sağlayarak tekrar yaptı. Daha sonra Birim Başkanlarının Aylık Faaliyet Raporlarını bir sunum eşliğinde tüm katılımcılara aktaran Sayın Altınışık, Kongre takviminden ve uyulması gereken kurallardan bahsederek konuşmasını tamamladı.

Toplantıda AK Parti Ankara İl Gençlik Kolları Başkanlığına ataması yapılan Kurtcan Çelebi, AK Parti Polatlı İlçe Başkanı Gazi Karaoğlu ve Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak da birer konuşma yaptılar.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın İ. Melih Gökçek

Toplantıda söz alan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın İ Melih Gökçek “Ankara’daki içme suyu ile ilgili olan bazı medya haberlerinin, gerçeği saptırmak amacı ile hazırlandığını” vurgulayarak “Televizyon kanallarında, gerçek analiz raporlarını sunduğumuz programları mutlaka izleyin ve çevrenizdeki insanlara izletin. Bu sayede gerçeği herkes görecektir.” dedi.

Ankara Milletvekilimiz, Bakanımız Sayın Emrullah İşler de bir selamlama konuşması yaptılar.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Abdülhamit Gül

Toplantıda AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Abdülhamit Gül de bir konuşma yaparak, “IŞİD’in elinde rehin tutulan vatandaşların ailelerinin bayramda çifte sevinç yaşayacağını” belirterek şunları söyledi:

“Ama nedense bu süreçte bu sevince ortak olmayan, içimizde bu sevinci bizimle yaşamayan bazı kesimleri de gördük. Tabii bunların sayısı çok az ama adeta ‘IŞİD neden birşey yapamadı, neden bunların başına gelmedi’ diye üzülecek kişileri, içimizdeki bu hainleri nefretle kınıyorum. Ama Türkiye Cumhuriyeti Devleti, başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanımız Ahmet Davutoğlu bütün istihbarat teşkilatları ve kurumları ile bütün dünyaya gücünü bir kez daha göstermiştir.”

-“‘Dünya 5’ten büyüktür”

Türkiye’nin dünyanın vicdanı olmaya devam ettiğini anlatan Sayın Gül, “BM Genel Kurulunda Sayın Cumhurbaşkanımız, bütün dünyanın gözüne bakarak, ‘Siz, dünyada yaşanan zulümlere sessiz kalıyorsunuz ve bu zulümlere sizler ortaksınız’ diye haykıran bir Türkiye Cumhuriyeti var. ‘Dünya 5’ten büyüktür ve sizin bu zulümlerinizi yapmanıza dünyanın vicdanı, merhameti, ayağa kalkarak karşı çıkacak’ diyen yine Türkiye Cumhuriyetidir” görüşünü dile getirdi.

Avrupa’daki bütün ülkelerin mülteci sayısının yaklaşık 140 bin olduğuna ama 4-5 günde yaklaşık 160 bin kişinin Türkiye’ye sığındığına işaret eden Sayın Gül, şunları kaydetti:

“Dünyanın son sığınağı, işte bu Anadolu coğrafyasıdır, bu aziz millettir. İşte Türkiye Cumhuriyeti de diline, ırkına, dinine bakmadan bugün 1,5 milyonun üzerinde mülteciye kapılarını açın bir ülkedir, coğrafyadır. Biz mazlumun diline, dinine bakmadık. Ezidi de var kapımızı açtık, Arap da var kapımızı açtık, Kürt de var kapımızı açtık. Sadece şuna baktık, bu zulme uğramışsa Anadolu zulme uğrayanlara daima sığınak olmuştur ve sığınak olmaya devam edecektir.”

Yapılan yönetmelik değişikliği ile Türkiye’de bir yasağın daha sona erdiğini anlatan Sayın Gül, “Yasaklardan birisi olan ortaokul ve lisedeki başörtüsü yasağı da yeni Türkiye’de artık çöp kutusuna atılmıştır, hayırlı Uğurlu olsun” dedi.

Farklılıkların zenginlik olduğunu bildiren Sayın Gül, şunları kaydetti:

“Önceki sene üniversitelerde başörtüsü yasağı kalktı, Türkiye daha kötüye mi gitti? Hayır. Bilakis, toplumsal uzlaşma daha da zenginlik kazandı, güçlendi. Üniversitelerde kolkola giren gençlerimiz şimdi de liselerde de kolkola girecek. Bundan rahatsız olan günümüz Ebu Cehilleri var. Çıkmış CHP milletvekili, ‘bin 400 yıl önceki Arap anlayışını Türkiye’ye getirmek istiyorlar’ diyor. Bu insanların Türkiye’deki bu aziz milletin değerleri ile kavgası sürdükçe bizim de bunlarla mücadelemiz devam edecek. Bu milletin değerleri önündeki engelleri kaldırmaya devam edeceğiz” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Süleyman Soylu

Toplantının devamında AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Teşkilat Başkanı Süleyman Soylu söz aldı.

Genel Başkan Yardımcısı Soylu: “12 yıldan beri AK Parti’nin kadroları, Türkiye’de milli irade devrimini, demokrasi devrimini gerçekleştirdi ve devletin en tepesine cumhurbaşkanlığına kendi adamını getirerek bizi yönetmeye çalışanlara karşı ‘Hayır, siz yoksunuz, millet var’ diyen bir büyük anlayışı ortaya koymuştur”, “Bir taraftan bütün bunlarla birlikte faiz lobileriyle, derecelendirme kuruluşlarıyla Türkiye’nin 12 yıldır her gün büyüterek geliştirdiği istikrarını ve huzurunu alaşağı etmeye çalışacaklardır” dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: AK, Parti, Ankara, İl, Başkanlığı, Eylül, Ayı, İl, Danışma, Meclisi, Toplantısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı