Haber Detayı
11 Mayıs 2018 - Cuma 01:47
 
Ali Başkaraağaç: Ankaralının Sesi Olmak İstiyorum
CHP’nin başkentte tanınan ve sevilen ismi, Ayaş eski Belediye Başkanı Ali Başkaraağaç 3. Bölgeden Milletvekili Aday adayı oldu.
Siyaset Haberi
Ali Başkaraağaç: Ankaralının Sesi Olmak İstiyorum

    24 Haziran’da yapılacak seçimlerde Cumhurbaşkanı adayı olarak Muharrem İnce’yi açıklayan CHP, Milletvekili seçimlerinde de oylarını artırmak iktidar partisi olabilmek için ciddi anlamda çalışıyor. Ankara 3. Bölgeden en az 5-6 milletvekili çıkarabilmek için ince eleyip sık dokuyan CHP yerelde sevilen, tanınan isimleri aday gösterecek. Sincan, Etimesgut, Yenimahalle, Ayaş, Nallıhan ve Beypazarı ilçelerinin yer aldığı bölge-de CHP’nin en güvendiği isimlerin başında gelen Ali Başkaraağaç, milletvekili aday adaylığı müracaatında bulundu. CHP Genel Merkezi’nde karşılaştığımız Başkaraağaç, adaylığı ve 24 Haziran seçimleriyle ilgili olarak sorduğumuz soruları yanıtladı.


   44 YILDIR VEKİLİMİZ YOK
    “3. Bölge bizim için önemli bir bölge. Çünkü 3. bölgede yoğun olarak Ankaralıların yaşadığı bir seçmen profili var. Aynı zamanda ben Ayaş’ta 2 dönem Belediye Başkanlığı yaptım. Bu görevim esnasında hep şunu yaptım, doğruları söylemeye çalıştım. CHP’nin Ankaralı bir milletvekili adayı olması gerektiğini ve bölgeye sahip çıkması gerektiğini söyledim. 44 yıldır Ankaralı bir milletvekilinin de bölgemizi temsil etmediğini biliyoruz. Bu dönem inşallah Ankaralıların sesi olmak istiyorum. Ankaralılar adına CHP’nin bayrağını en üst noktalara dikmek için de mücadele edeceğime inanıyorum. Ankaralının da bana sahip çıkacağına inanıyorum.

   CUMHURİYETE SAHİP ÇIKACAĞIZ
   24 Haziran çok önemli bir seçim. Ekonominin bu kadar kötü gittiği bir dönemde bu seçimlerin yapılması ülkemizin daha da kötüye gittiğini gösteriyor. 24 Haziran’da inşallah bu kötü gidişi durduracağız. Muharrem İnce ile de tekrar demokratikleşme yolunda mücadelemizi vereceğiz ve Türkiye Cumhuriyeti tekrar Cumhuriyetine sahip çıkacaktır.”

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Ali, Başkaraağaç:, Ankaralının, Sesi, Olmak, İstiyorum,
Yorumlar
Haber Yazılımı