Haber Detayı
25 Haziran 2018 - Pazartesi 10:00
 
Ali Başkaraağaç ve Fatih Çetinkaya Milletvekili Olamadı
Ankara 3. Bölgede AK Parti 5, CHP 3, MHP ve İYİ Parti 2'şer Milletvekili çıkardılar.
Siyaset Haberi
Ali Başkaraağaç ve Fatih Çetinkaya Milletvekili Olamadı

Ankara 3. Bölgede AK Parti, tahminlerin aksine sadece 5 milletvekili çıkarabildi. Burada AK Partililer 7 milletvekili çıkarabileceklerini düşünüyorlardı. Yeni dönemde AK Parti'den milletvekili seçilen isimler M.Naci Bostancı, Asuman Erdoğan, Nevzat Ceylan, Barış Aydın ve Hacı Turan oldular. AK Parti'nin bu bölgede aldığı oy sayısı ise 489.300 oldu.
 
CHP ise bu bölgede sadece 3 milletvekili çıkarabildi. Dördüncü sırada yer alan Ali Başkaraağaç milletvekili seçilemedi. CHP'nin aldığı 284.743 oya karşılık Haluk Koç, Nihat Yeşil ve Servet Ünsal milletvekili seçildiler.
 
MHP'de ise en büyük sürpriz Fatih Çetinkaya'nın seçilememesi oldu. Seçim sürecinde en çok çalışan ve sahada en çok görülen isim olan Fatih Çetinkaya, MHP'nin 167.933 oy aldığı 3. bölgeden milletvekili seçilemedi. MHP'den milletvekili seçilen isimler Yaşar Yıldırım ve Erkan Haberal oldu.
 
İYİ Parti, Ankara 3. Bölgede sürpriz yapan parti oldu. Bu bölgede İYİ Parti 160.357 toplam oy aldı ve Durmuş Yılmaz ile Ayhan Altıntaş milletvekili seçildiler.
Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Ali, Başkaraağaç, ve, Fatih, Çetinkaya, Milletvekili, Olamadı,
Yorumlar
Haber Yazılımı