Haber Detayı
21 Mart 2014 - Cuma 01:47
 
Ali Başkaraağaç'tan Ayaşlılara Uyarı
Ayaş Belediye Başkanı Ali Başkaraağaç, Belediye tarafından düzenledikleri Dünya Emekçi Kadınları Günü Kutlaması’nda önemli mesajlar verdi.
Ankara Haberi
Ali Başkaraağaç'tan Ayaşlılara Uyarı

Ayaş Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü  bu yılda büyük bir coşkuyla kutlandı. Binlerce katılımcısıyla Ayaş Kapalı Spor Salonunda  gerçekleştirilen geceye Başkan Başkaraağaç'ın hemşerilerine yapmış olduğu konuşma damgasını vurdu.      
    Ayaşlı hanımlar tarafından ayakta alkışlanan Başkaraağaç "Emekçi Kadınlar Günü sadece 8 Mart’larda değil her gün olmalı. Kadının emeği, kadının üstünlüğü kadının varoluşu bizlerin varoluşu demektir. Sizler varolduğunuz için bizler varız. Ben bu gün bu görevdeysem, sizlerle birlikteysem sizler olduğu için, arkamda aslan gibi eşim olduğu için   bu görevdeyim" dedi.    
    
AYAŞ'A CİDDİ
PROJELER KAZANDIRDIK..

   Başkaraağaç, burada yaptığı konuşmasında sözlerine şöyle devam etti;
   "10 yıldır sizlere hizmet etme onurunu yaşadım ve sizlerin önünde  saygıyla eğiliyorum. Bu süreç içerisinde tabii ki sıkıntılarımız, problemlerimiz oldu. Ama bunları yapamadığımızdan değil yaptırılmadığı için yapamadık. 2004 ve 2009 yılları arasında kendi imkanlarımızı, kaynaklarımızı çok doğru bir şekilde kullandık. Ayaşımıza ciddi projelere kazandırdık. Çamurlu yollardan kurtulduk. Ayaşımızın yolları yoktu. Asfalt sorunu vardı . Bunu da çözdük. Altyapı sorunu vardı çözdük. Benden önce görev yapan Belediye Başkanımızın başlatmış olduğu çalışmaları tamamladım. Ayaş için kim bir çivi çaksa ona teşekkür etmesini bildik. Sadece merkezde değil köylerimizde ki alt yapı sorunlarını da çözdük. Geçmişte yaşanan en önemli sorunlarımızdan biri olan su sorununu çözdük. Bunlarla yetinmedik. Ayaşımızın hizmete, ticarete gelişmeye ihtiyacı vardı. Ayaş-Karakaya mevkiine Türkiye Barolar Birliği ile birlikte maliyeti 45 trilyon olan yatırımı kazandırdık. Camiilerimizin, çeşmelerimizin sorunlarını tamamen çözmeye çalıştık."
 
HİZMET ETMEYE GELİYORUZ DİYENLER; 

AYAŞIMIZA MÜLTECİ KAMPI GETİREREK TARİHİ KİMLİĞİMİZLE OYNADILAR  

   Başkan Başkaraağaç yaklaşan yerel seçimlerde hemşehrilerine Ayaş gerçeklerini hatırlatarak  konuşmasına şöyle  devam etti;
   "Birileri diyor ki.. Ayaşa hizmet ediyoruz. Bizim yaptığımız otel projesi kadar yatırımı bile yapamadılar. Siyaset, hizmet işine girince halka giden hizmet yollarını engellediler. CHP' li belediye diye önümüzü kesmeye çalıştılar. Ben Ayaşımızın gelişimi ve geleceği için Üniversite dedim projelerimizi tamamladık ancak o birileri Ayaşımızın kimliği ile oynayarak Mülteci Kampı getirmeyi tercih ettiler. Ben kendimi feda ederek açlık grevi başlattım. O kötü projeyi Ayaş sokmamak için.
   Ama onlar  neler yaptı;
   Bağ-Kur’umuzu kapattılar,
   Askerlik Şubemizi kapattılar,
   Devlet Hastanemizi kapattılar,
   Adliyemizi kapattılar,
   Milli Emlağımızı kapattılar,
   Şeker Pancar Koop. kapattılar...
   Ayaşımızın o güzel güzide insanlarını hiç düşünmediler. Şimdi hizmet edeceğiz diyenler neden bu olanlar karşısında ses çıkarmadılar,engel olmadılar ...
   Bu kurumlarımız giderken bir çadırda bunun için kuralım dedik! Ancak AK PARTİ İLÇE BAŞKANI  BEN BAŞBAKANLA GÖRÜŞTÜM GİDEN KURUMLARIMIZ GERİ GELECEK ADALET BAKANI İLE GÖRÜŞTÜM ADLİYEMİZ GERİ GELECEK DEDİ... ŞİMDİ DE diyorlar ki Güdül beklemesinde Adliye binası yapılacak bu bölge adliyesi olacak; elindeki parayı kaybetmişsin ,cebindeki parayı düşürmüşsün yolda para arıyorsun... Biz Güdül'de değil Ayaş’ın içinde hastane, adliye, bağ-kur istiyoruz.
   Ayaş’ın hizmete ihtiyacı var, yalan boş vaatlere değil."

20 YILDIR ANKARANIN ÜZERİNDE BULUNAN KARA BULUTLAR GİDİYOR...

   Başkaraağaç 20 yıldır Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından Ayaş’ın hiç bir hizmet almadığını belirterek konuşmasına şöyle devam etti, "Bizler oturan Belediye Başkanı Belediye Meclis Üyeleri olmadık. Bilmeden yapmış olduğumuz hatalar vardır. Ama hiç kimseyi ötekileştirmedik. Belediyemizin kapılarını kapatmadık. Yanlış yapmadık,siyaset yapmadık. Ayaş Belediyesi ve Ayaş halkı ile  birlikte beraber herşeyi başarabileceğimizi  gösterdik ve bunda da başarılı olduk. Ne yaptıysak halkımıza sorduk. Sizlerin düşünceleriyle hareket ettik. Bir Belediye Başkanı kapalı kapılar ardında hesap yapmaya başladı mı halkından uzaklaşmış ,halkından kopmuş demektir.

GÖKÇEK 5 YILDA BİR
ANCAK AYAŞ’A GELİYOR
   Geçen haftalarda Gökçek Ayaş meydanında bir konuşma yaptı. Yıllardır yalanla yönettiği Ankara'ya Ayaşıda ekleyerek  hemşehrilerimizin karşısına birçok yalanla  çıktı. Güya ben esnafımızı tehdit ediyormuşum. Seçimlerden sonra bir şey yapamaz diyor... Ey Gökçek! ben esnafımızın para kazanması ayakta durabilmesi, iş yapması için ne mücadeleler verdim biliyor musun? Madem esnafı düşünüyorsun neden pazaryerini meydandan kaldırdın?
   Ama o Ayaş'a 5 yılda bir seçimden seçime gelir yalan vaatlerde bulunur gider. Hizmet yok .
   Bir başka yalanı da güya beni CHP Genel Başkanımız aday yapmamış bende çok kızmışım Gökçek'e haber göndermişim siz ne derseniz onu yapacağım diye..

   Senin her tarafın oynuyor ,ben dimdik duran bir adamım. Benim her yerim oynamaz. Bu halk artık sana inanmıyor. Gün bu gün!. Artık bu zihniyeti cezalandırmak gerekiyor. 30 Mart'ta siyaseti bir kenara bırakarak kendi evladınız ile tekrar Ayaş’ı en güzel şekilde yönetmek gerekiyor. Artık Ankara'da Mansur Yavaş'ın kazanacağı kesinleşti. Bizim hemşehrimiz, bölgemiz insanı içimizden biri. Şu an yüzde 50’nin üzerinde bir oya sahip. Mansur Yavaş'ın Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olması demek Ayaşın tarihinde ilk defa  büyük hizmetleri alması demek. 1983 yılında bu şans bir defa bize doğmuş. Ayaş Belediye Başkanı  M.Çelebi Er Başbakan'da rahmetli Turgut ÖZAL. Ayaş'a gelen Başbakan bu Ayaşın hali ne, ne yapabiliriz diyor... Çelebi Er'de canınız sağolsun Başbakanım diyor... Tabii ki canı sağolsun Başbakanımızın ama Ayaşlı hemşehrilerimizin de canı sağolsun..Bizler hakkettiğimiz hizmeti Ankara'dan almak istiyoruz.
   Bu fırsat 1983'den sonra ilk defa yine doğdu. Ankara'da Mansur Yavaş kazanacak ve size söz veriyorum!. Ayaş Türkiye'nin başkenti olacak. 30 Mart'dan sonra hizmet atağını başlatacağız.20 yıldır Ayaş'a getirilmeyen hizmeti getireceğiz.  Ankara'yı Ayaş ile bütünleştireceğiz. Ayaş ile bütünleşen Ankara'da Mansur, Ayaş'ta Ali Başkaraağaç ile hizmete doyacağız." dedi.    
     Büyük alkış alan konuşma sonrası meclis üyesi adayları halka tanıtıldı. Programa katılan CHP Ankara Milletvekili İzzet Çetin' de bir konuşma yaptı. 2004 den 2014 'e görev alan meclis üyeleriyle CHP Ayaş İlçe Başkanı Hamdi Karakayalı'ya çalışmalarından dolayı plaket takdimi yapıldı.
     Etkinlik Hüseyin Kağıt,Mustafa Taş ve  İbocan konserleriyle   devam etti. Başkaraağaç program sonrası eşi Ayhan Başkaraağaç ile konukları tek tek uğurladılar.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Ayaş, Belediye, Başkanı, Ali, Başkaraağaç, Belediye, tarafından, düzenledikleri&
Yorumlar
Haber Yazılımı