Haber Detayı
30 Aralık 2020 - Çarşamba 20:40
 
Alparslan Hüyük: Gaziler ve Şehit Aileleri Unutuldu mu?
Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Etimesgut Sincan Şubesi Başkanı Gazi Alparslan Hüyük, pandemi sürecinde unutulduklarını belirterek gazetemize konuştu.
Güncel Haberi
Alparslan Hüyük: Gaziler ve Şehit Aileleri Unutuldu mu?

     Hüyük, gazetemize yaptığı açıklamada “Öncelikle tüm aziz şehitlerimizi rahmetle minnetle anıyoruz, Allah’tan rahmet diliyoruz. Son olarak hepimizin bildiği gibi geçtiğimiz günlerde Etimesgut - Elvankent mezarlığında bir şehidimizi daha toprağa verdik. Bugün tüm dünya ve ülkemiz Covid-19 ile mücadele ediyor. Pandemi sürecinde; kendimde bir Güneydoğu gazisiyim. Vatanıma bir bedel ödemiş gazi olarak sorduğunuz soruda Etimesgut ve Sincan’da hiç bir yetkili, hiç bir kurum, hiç bir sivil toplum kuruluşunda arayıp ta gazi ve şehit ailelerinde bir sıkıntınız var mı, isteğiniz talebiniz var mı diye arayan soran olmadı. Hatırımızı bile soran olmadı” diye konuştu.
 
RESİM ÇEKTİRME YARIŞI
 
   Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Etimesgut Sincan Şubesi Başkanı Alparslan Hüyük, konuyla ilgili olarak sözlerine şöyle devam etti:
     “Biz onların kapısına gidip derdimizi anlatmaya çalışırsak o zaman çözüm noktasında ulaşmaya çalışıyorlar. Biz yanlarına gidersek akıllarına geliyoruz. Yakında herhangi bir seçim de o açıdan siyasi partilerden de bizleri arayıp, derdiniz-isteğiniz var mı diye soran olmuyor. Seçim sürecinde bizleri ararlar sağolsunlar. Bizim makamımıza geleceklerini, hatta yanımızda 4-5 tanede madalyalı arkadaşımız olursa bunu isterler. Bizlerle resim çektirme yarışına girerler. Geldiklerinde saygıda kusur etmezler sağolsunlar. Bizler için ne yapılsa azdır açıklamasında bulunurlar. Seçim bittikten sonra çoğundan, TBMM’nde randevu bile alamıyoruz. “
 
RANDEVU BİLE VERMİYORLAR
 
    Pandemi sürecinde insanların biraraya gelmelerinin sakıncalı olduğunu hatırlatan Gazi Alparslan Hüyük, “Elbette devletimizin almış olduğu kısıtlamalara, tedbirlere biz de uyduk. Çoğunlukla derneğimizi bile açmadık. İnsan kalabalığına girmedik. Toplumsal faaliyetlerimizi durdurduk. Ama birebir görüşmelerde, gidip gelmelerde sosyal mesafe kuralları doğrultusunda herkesle görüşme yapıyorlarda bize gelince mi böyle oluyor? Buna anlam veremiyoruz. Maalesef böyle bir durumla karşı karşıyayız. Bizler üzerinden siyaset yapmaya gelince de maşallah hepsi yarışa giriyorlar, bizler üzerinden demogoji yapıyorlar.  Bunlar bizi üzüyor.” dedi.
 
GAZİLER ve ŞEHİT AİLELERİ NE İSTİYOR?
 
    Alparslan Hüyük,  “Tabii ki devletimizden gereken ilgiyi görüyoruz. Desteği görüyoruz. Maaşımızı devletimiz veriyor. Bizim için her şey maddi değil. Önemli olan hem siyasi hem de ilgili kurumların ilgisizliği. Bizleri reklam amacıyla kullanmasınlar. Bizlere karşı samimi ve içten olsunlar. Geçen hafta biliyorsunuz bir şehidimizi defnettik. Burada bir kez daha gördük ki, cenazeye katılanların büyük bir bölümü ellerinde cep telefonlarıyla fotoğraf çektirme yarışında olmaları. Şehidimizi toprağa verene kadar bu yarış böyle devam etti. Bu manzarayı görünce acaba diyorum şehit cenazesine mi katıldınız yoksa resim çektirmek için mi geldiniz? İnsanın üzülmemesi elde değil. Normal vatandaş bunları yapsa bir şey demem ama siyasiler, yetkililer bunu yaparsa üzülüyorum. Bizi unutmasınlar, bizlere karşı daha samimi ve içten olsunlar” diye konuştu.
Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Alparslan, Hüyük:, Gaziler, ve, Şehit, Aileleri, Unutuldu, mu?,
Yorumlar
Haber Yazılımı