Haber Detayı
15 Ekim 2019 - Salı 10:55
 
Alpaslan Yılmaz Halk Ekmek Fabrikası Genel Müdür Yardımcısı Oldu
Mansur Yavaş’ın Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na seçilmesinin ardından Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı kuruluşlarda yönetim değişiklikleri devam ediyor. Halk Ekmek Fabrikası Genel Müdür Yardımcılığına başkent’te herkesin yakından tanıdığı bir isim olan Alpaslan Yılmaz getirildi.
Ankara Haberi
Alpaslan Yılmaz Halk Ekmek Fabrikası Genel Müdür Yardımcısı Oldu

Mansur Yavaş’ın Büyükşehir Belediye Başkan olmasının ardından, Belediye kuruluşlarında da yönetim değişiklikleri yaşanıyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Halk Ekmek Fabrikası’da bunlardan birisi. Seçimlerin üzerinden 6 ay geçmesinin ardından Halk Ekmek Fabrikası Yönetimi istifa ettiklerini açıklamışlardı. Bunun üzerine Ankara Halk Ekmek Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Cüneyt Öztürk, Genel Müdürlüğü’ne ise Fahrettin Gökşin atandı. Halk Ekmek Fabrikası Genel Müdür Yardımcılığı’na ise Alpaslan Yılmaz getirildi.

Yılmaz, kendisiyle yaptığımız görüşmede Halk Ekmek Fabrikası ile ilgili bilgiler verirken, yeniden yapılanma üzerinde durduklarını sözlerine ekleyerek “Daha önce Büyükşehir Belediye Başkanımız Mansur Yavaş’ın da açıkladığı gibi halk ekmek büfelerinin yerlerine halk marketleri oluşturmak için çalışmalara başladık. Ankara çiftçimizi, küçük esnafımızı, köylülerimizi üretime teşvik ederek hayvancılığı destekleyecek çalışmalar içindeyiz” diye konuştu.

Alpaslan Yılmaz, Halk Market’lerde Halk Ekmek Fabrikası ürünlerinin satışının yanı sıra üreticimizin, Ankara köylüsünün, Ankara esnafının ürettiği ürünleri de satacaklarını sözlerine ekledi. Yılmaz, ürünlerin halk marketlerde satılacağını sözlerine eklerken “Ankaramıza ucuz ve kaliteli ürünler sunarken köylümüzün, esnafımızın da kalkınmasına aracı olmak istiyoruz. Bir diğer düşüncemiz ise başkent’te halk cafe’lerin sayılarını artırmak olacak. Bunun için canla başla çalışıyoruz” dedi.

 

ALPASLAN YILMAZ KİMDİR?

1977 yılında Ankara'nın Haymana ilçesinde dünyaya gelmiştir. İlk, orta ve lise öğrenimini Haymana'da, 1995 yılında İnönü Üniversitesi İktisat Fakültesi'nde başladığı lisans eğitimini de 2000 yılında tamamlamıştır.

Siyasete olan ilgisi gençlik yıllarında başlayan Yılmaz, 1990-1995 yıllarında Haymana Bizim Ocak ve sonrasında Ülkü Ocakları Kurucu Başkanlığı görevleri ile birlikte Başbuğ Alpaslan Türkeş'in özel öğretim öğrencisi olmayı başarmıştır.

25 Ekim 2017 tarihinde kurulan İYİ Parti'de Ankara kurucu İl Başkan Yardımcılığı ile birlikte Parlamento ve Siyasi İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcılığı ve yine 2. dönem Sosyal Politikalardan Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevlerini yaptıktan sonra, 2018 yılı Ekim ayı itibariyle İYİ Parti Etimesgut  İlçe Başkanlığı görevini üstlendi. Yılmaz, bu görevini Ocak 2019 tarihine kadar sürdürdü.

31 Mart 2019 Mahalli Seçimler öncesi  Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş'ın seçim kampanyasında 'Mansur Yavaş Gönüllüleri Etimesgut SKM Başkanlığı' görevini başarıyla yerine getirdi.

Ticari hayatında ise; 10 Yılı aşkın süredir gıda sektöründe toplu tüketim (horeca), perakende tedarik ve lojistik alanında çalıştı. Halen unlu mamüller, ekmek, baklava-börek üzerine faaliyet gösteren  işletmeleri bulunmakta.

Yılmaz; Yurt içi ve yurt dışında çok sayıda eğitim programına katılmış, bunları başarıyla tamamlayarak sertifikalandırmış olup, evli ve bir erkek çocuk babasıdır.

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Alpaslan, Yılmaz, Halk, Ekmek, Fabrikası, Genel, Müdür, Yardımcısı, Oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı