Haber Detayı
07 Mart 2019 - Perşembe 23:20
 
Alper Taşdelen'den Çayyolu'na Proje Atağı
Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Çayyolu bölgesinde bulunan sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ederek, yeni dönemde gerçekleştirecekleri projelerini anlattı.
Çankaya Haberi
Alper Taşdelen'den Çayyolu'na Proje Atağı

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen; Yaşamkent, Beytepe, Dodurga, Alacaatlı, Çayyolu, Koru ve Mutlukent mahallerine yapacakları projeleri aktarmak için Çayyolu bölgesini ziyaret etti. Bölgedeki sivil toplum kuruluşları ve esnafı ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi veren Taşdelen, yeni dönemde bölgede yapılacak projelerini de tek tek anlattı.

 

ÇAYYOLU’NDA KATILIMCILIK ÖRNEĞİ

Çayyolu bölgesi ziyaretinde ÇYDD Çayyolu Şubesi, Türkiye Emekli Subaylar Derneği (TESUD) Çayyolu Şubesi, Uluslararası Yaşlılara Saygı Federasyonu ve Çayyolu Semt Meclisi’ni ziyaret eden Başkan Taşdelen, göreve geldiğinden bu yana geçen sürede Çayyolu bölgesine 4 Çankaya Evi, 1 Bahar Evi, 2 kreş, 2’si geniş olanaklara sahip spor parkı olmak üzere 22 yeni park, bir kent ve tarım hobi evi, 140 bin ton asfaltla yenilenen yollar ve kaldırımlar, yeni çöp toplama sistemine uyumlu 450 konteyner, bölgedeki 36 okulun baştan sona yenilenmesi, 3 yeni muhtarlık binası, 8 caminin tadilatını yaptıklarını aktardı.

Bölgede yeni dönemde geniş olanaklara sahip yeni bir hizmet binası inşa edeceklerini belirten Taşdelen, semt sakinleriyle iç içe olacaklarını ifade etti. Taşdelen, 2 yeni Çankaya Evi ve Bahar Evi, 1 yeni kreş, konser ve konferans salonu, Yaşamkent’e pazar yeri ve 14 yeni park yapacaklarını söyleyerek “Bölgede gelişmeler ve talepler doğrultusunda yeni projeler üretmeye de hazırız” dedi. Taşdelen, sivil toplum örgütlerinin sürece katılımı sonucu belediye vatandaş kucaklaşmasıyla demokratik katılımın daha da güçleneceğine vurgu yaptı.

Çayyolu bölgesi ziyaretinde esnafla bir araya gelen Taşdelen, siftah dahi yapamamaktan yakınan esnafa “Martın Sonu Bahar” diyerek umutlarını yitirmemelerini tavsiye etti.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Alper, Taşdelen'den, Çayyolu'na, Proje, Atağı,
Yorumlar
Haber Yazılımı