Haber Detayı
16 Temmuz 2017 - Pazar 22:28
 
Altındağ, 15 Temmuz'da Tek Yürek Oldu
15 Temmuz Destanı, tüm Türkiye’de olduğu gibi Ankara’da tek yürek anıldı.
Altındağ Haberi
Altındağ, 15 Temmuz'da Tek Yürek Oldu

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminin birinci yıldönümü nedeniyle Ankara'da, Ulus Meydanı’ndan başlayan yürüyüşe, Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki ile birlikte ‘o gece’ canını hiçe sayarak darbeye karşı duran Altındağlı vatandaşlar, şehit yakınları ve gaziler katıldı. Okunan selalarla, demokrasi nöbetleriyle eş zamanlı başlayan “Milli Birlik Yürüyüşü”ne katılan Altındağlılar ellerinde Türk bayrakları ve 15 Temmuz şehitlerinin fotoğraflarını taşıdı. Başkan Tiryaki ile birlikte yürüyen Altındağlıların yürüyüş kortejinde coşku ve duygusal sahneler vardı.

“Bir yıl önce 15 Temmuz gecesi, bir millet küllerinden yeniden doğdu” diyen Tiryaki, “O karanlık gecede Türk Milleti, göğsünü bayrağı, vatanı için siper etti. 15 Temmuz gecesi Türk Milleti birlik beraberlik içinde tüm dünyaya büyük bir ders verdi. Milletimizin yüreğindeki iman gücü, vatan hainlerinin darbe girişimini durdurdu. Bu iman gücü karşısında vatanımıza kasteden tüm hain planlar bozguna uğramaya mahkumdur. 15 Temmuz’un birinci yıldönümünde Altındağlılarla tüm Türkiye gibi yine tek yürek olduk. 15 Temmuz’u unutmadık, unutturmayacağız” diye konuştu.

ALTINDAĞLILAR MEYDANLARDA

15 Temmuz hain darbe teşebbüsünün yıldönümü nedeniyle Birinci Meclisin bulunduğu Ulus Meydanı’ndan, 15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı istikameti üzerinden Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne kadar yürüyüş düzenlendi. Altındağlıların ellerinde Türk bayrakları ve şehitlerin fotoğraflarıyla birlikte Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki ile birlikte gerçekleştirdiği yürüyüşte duygusal sahnelere, coşku eşlik etti. Altındağ Kaymakamı Erol Karaömeroğlu ve Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Karaca’nın da bulunduğu topluluk, Ulus Meydanı’ndan TBMM’ye hareket etti. Yürüyüşte vatandaşların birlik ve beraberlik mesajları yükseldi.

Ulus’tan hareket eden yüz binlerce kişi sela sesleri eşliğinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin önüne geldi. Meclis önündeki tören İstiklal Marşı ile başladı. Hep bir ağızdan söylenen İstiklal Marşı’ndan sonra Kuran-ı Kerim Tilaveti okunarak eller semaya açıldı ve şehitlerin ruhlarına dualar edildi. Törende şehit düşen kahramanların fotoğrafları da TBMM’ye tek tek yansıtılarak anıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasının ardından Beştepe Millet Camii’ne geçilerek sabah namazı kılındı. 15 Temmuz Darbe Girişimi’nde vatan uğruna hayatını kaybeden şehitlerin anısına yapılan 15 Temmuz Şehitler Abidesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıldı.

“TÜRK MİLLETİ’NİN KADERİNDE ESARET YOKTUR, CESARET VARDIR”

Başkan Veysel Tiryaki, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” anma etkinliğinde duygularını şu şekilde ifade etti.

“İnsanların kaderi olduğu gibi milletlerin de kaderi vardır. Türk Milleti'nin kaderinde de esaret yoktur, cesaret vardır. Türk Milleti en zor anlarında her zaman kendi kahramanlarını çıkarmasını bilmiştir. Tarihimizin en karanlık gecelerinden biri olan 15 Temmuz, şanlı Türk Milleti'nin direnişi ile aydınlanmıştır. Türk Milleti'nin destan yazdığı 15 Temmuz gecesinin sene-i devriyesinde tüm şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyoruz. 15 Temmuz'da asaletini, cesaretini tüm dünyaya gösteren milletimizin ‘Birlik ve Diriliş Günü’ kutlu olsun.”

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Altındağ,, 15, Temmuz'da, Tek, Yürek, Oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı