Haber Detayı
04 Şubat 2018 - Pazar 15:13
 
Altındağ Belediye Binası Işıklandırıldı
Dünyanın çeşitli ülkelerinde kanser hastalığına yönelik farkındalığı artırmak amacıyla 4 Şubat Dünya Kanser Günü'nde gerçekleştirilen ışıklandırma etkinliklerine Altındağ Belediyesi de katıldı. Hacettepe Üniversitesi Onkoloji Bölümü'nün başvurusu üzerine Altındağ Belediye Başkanlığı binası, mavi ve turuncu renklere büründü.
Altındağ Haberi
Altındağ Belediye Binası Işıklandırıldı

Kanser hastalığı konusunda toplumun bütün kesimlerinin bilinçlendirilmesi gerektiğini vurgulayan Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki ışıklandırma çalışmasıyla kanser hastalığına karşı dikkat çekmek istediklerini söyledi. Başkan Tiryaki, "Sınırlarımız içerisinde bulunan Hacettepe Üniversitesi Hastanesi'nin Onkoloji Bölümünde görev yapan doktorlarımızın çağrısını değerlendirdik ve farkındalık yaratmak için bu uygulamaya destek verdik. Kanser önlenebilir bir hastalıktır. Sağlıklı ve doğal beslenme ve stresten uzak kalma ile kansere yakalanma riski azaltılabilir, erken teşhis ve tedavi ile de kanser illetinden kurtulabiliriz" dedi.

Avrupa ülkelerindeki uygulamaya Altındağ da katıldı

Kanser hakkında birçok seminere ve etkinliğe imza atan Altındağ Belediyesi "4 Şubat Dünya Kanser Günü"nde dünya ülkelerinde yaygın bir şekilde görülen farkındalık uygulamasını Altındağ'a taşıdı. Hacettepe Üniversitesi Onkoloji Bölümü ekibinin önerisi ile İngiltere, Fransa, Kanada, ABD, Almanya ve Avusturya gibi ülkelerde yapılan ışıklandırma çalışmaları Belediye Başkanlığı binasında gerçekleştirildi. Başkan Veysel Tiryaki'nin talimatıyla Fen İşleri Müdürlüğü harekete geçti ve Altındağ Belediye Başkanlığı Binası'nın ön cephesine 94 projektör yerleştirildi. Mavi ve turuncu ışıklar, 7 Şubat 2018 tarihine kadar Altındağ'ı aydınlatacak.
Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Altındağ, Belediye, Binası, Işıklandırıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı