Haber Detayı
08 Nisan 2017 - Cumartesi 20:56
 
Altındağ Belediyesi Faaliyet Raporu Onaylandı
2016 yılını da başarıyla tamamlayan Altındağ Belediyesi, Nisan ayı meclis toplantısında 2016 Yılı Faaliyet Raporu’nu görüştü. Oturumda oylamaya sunulan 2016 yılı Faaliyet Raporu, oy çokluğuyla kabul edildi.
Altındağ Haberi
Altındağ Belediyesi Faaliyet Raporu Onaylandı

2016 yılı için belirlenen 78 hedeften 74’ü gerçekleştirildi

2016 yılında bütçesinin yarısını reel yatırıma harcayan Altındağ Belediyesi,  2016 yılı performans programına yazdığı 78 hedefin 74’ünü gerçekleştirerek önemli bir başarı elde etti. 2016 yılında 245.8 milyon TL gelir elde eden, giderler toplamı ise 253.3 milyon TL olan Altındağ Belediyesi; aradaki farkı bankada bulunan kendi nakit kaynağından karşıladı.

İlk kez 2016 yılında bilerek ve isteyerek bütçede gelir ve gider açısından fark oluştuğunu belirten Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, “Altındağ’a daha fazlı yatırım yapmak için bilerek giderlerimizi artırdık ve 2016 yılında topladığımız gelirden daha fazla harcama yaptık. Aradaki bu farkı da bankada bulunan Altındağ Belediyesi’nin kendi nakit kaynağından karşıladık. Gelir ve gider arasındaki farkı karşılamak için kesinlikle borçlanmaya gitmedik.” açıklamasında bulundu.

“Biz farklı bir belediyecilik yapıyoruz”

Başkan Tiryaki, Altındağ Belediyesi’nin çok farklı bir anlayışla belediyecilik hizmeti verdiğini belirtti. Altındağ’da gerçekleştirilen kentsel dönüşüm çalışmalarının Türkiye’nin hiçbir yerinde örneğinin olmadığını söyleyen Başkan Tiryaki, Altındağ’ın kanayan yarası mülkiyet sorununu çözerek yapılaşmanın önündeki çok büyük bir engeli ortadan kaldırdıklarını ifade etti. Altındağ’ın nüfusunun hızla arttığına da dikkat çeken Başkan Veysel Tiryaki, hızla gelişen ve büyüyen bir Altındağ olduğunu söyledi.

“Bizi bu noktaya Altındağlıların iyi niyetleri getirdi”

“Göreve ilk başladığım yıllarda Altındağ’ın bugünkü noktaya geleceğine söyleseler, ben bile inanamazdım. Hayallerimin çok ötesinde büyük işler gerçekleştirdik. Bugün tüm Türkiye’de Altındağ’da gerçekleştirilen belediyecilik hizmetleri konuşuluyorsa, bu Altındağ’ın gururudur. Altındağlıların hayır duası, iyi niyeti olmasa, bugün bu noktaya gelemezdik” diye konuşan Başkan Tiryaki, bu başarıda emeği geçen herkese teşekkür etti.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Altındağ, Belediyesi, Faaliyet, Raporu, Onaylandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı