Haber Detayı
06 Eylül 2017 - Çarşamba 22:18
 
Altındağ Belediyesi'nden Eğitime Dev Yatırım
Altındağ Belediyesi, eğitim seferberliğini tüm hızıyla sürdürüyor. Özellikle kadınların ve çocukların eğitimlerine önem veren ve okul öncesi eğitim için bugüne kadar 29 milyon TL tutarında dev yatırım yapan Belediye, anaokulları sayısını 13’e çıkardı.
Altındağ Haberi
Altındağ Belediyesi'nden Eğitime Dev Yatırım

Bireyin ve toplumun ilerlemesinin ancak kaliteli eğitimle mümkün olacağının altını çizen Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, “Biz eğitimin beşikten mezara kadar sürdüğü anlayışına sahip bir toplum, kültür ve dinin mensuplarıyız. Kutsal kitabımız Kuran-ı Kerim ‘Oku’ emriyle başlıyor. Altındağ’da hayata geçirdiğimiz yeniliklerin ve projelerin en değerlilerini eğitim alanındaki uygulamalarımız oluşturuyor. Çocuklarımız bizim geleceğimiz. Bu nedenle, yeni nesillerimizin iyi ve kaliteli eğitim ile yetişmesine verdiğimiz destek, geleceğe yaptığımız en değerli yatırımdır” diye konuştu.

ALTINDAĞ’DAN OKUL ÖNCESİ EĞİTİMİNE TAM DESTEK: “7 ÇOK GEÇ!”

Okul öncesi çocukların eğitimine büyük önem veren Altındağ Belediyesi, miniklerin eğitimi için tüm imkanlarını seferber ediyor. Açıldıkları her mahallede vatandaşlardan ilgi gören okullar, ‘7 çok geç’ sloganı ile hayata geçirildi.

 

2013 yılından bugüne, farklı mahallelerde 11 anaokulunu hizmete açan Altındağ Belediyesi, Altındağ’a iki anaokulu daha kazandırdı. Gültepe ve Ali Ersoy Mahalleleri’ne yapılan anaokullarının Eylül ayında hizmete açılması hedefleniyor. Böylece Altındağ’daki müstakil anaokulu sayısı 13’e çıkacak. Gültepe Mahallesi’ne (Çinçin) yapılan anaokulu Milli Eğitim Bakanlığı’na devredilirken, Ali Ersoy Mahallesi’ne inşa edilen okul öncesi eğitim merkezi, ‘Altındağ Belediyesi Kreşi’ olarak hizmet verecek.

Gültepe ve Ali Ersoy anaokulları, çocuklara tam donanımlı, güvenli ve ayrıcalıklı bir eğitim ortam sunuyor. Okullar; derslikler, oyun ve yemek salonları, fen laboratuarları, kütüphane ve güvenli bahçeleri ile göz dolduruyor. 3, 4 ve 5 yaş grubu çocuklara hizmet veren okullarda bu eğitim öğretim yılında ilk ders zili çalacak. Yapımı tamamlanan anaokulları Ankara Valiliği ile imzalanan protokol çerçevesinde vatandaşın hizmetine Eylül ayında açılacak.

“HEDEFİMİZ KALİTELİ EĞİTİM ALMIŞ NESİLLERİN YETİŞMESİ”

Eğitimin temellerinin erken çocukluk döneminde atıldığını ve kaliteli eğitim anlayışı ile yatırımları sürdürdüklerini belirten Başkan Tiryaki, şu açıklamalarda bulundu:

“Bölgemizin ve vatandaşımızın ihtiyaçlarını ve eksikliklerini iyi biliyoruz. Bu nedenle çalışmalarımız öncelikli olarak ihtiyaçları giderme yönünde oldu. Altındağlı her vatandaşı okumaya ve öğrenmeye yöneltiyoruz. Altındağ’da sağlıklı ve kaliteli eğitim almış nesillerin yetişmesi Belediye olarak öncelikli hedefimiz.

Yaklaşık 10 yıldır Altındağlıların eğitimi ile ilgileniyoruz. Eğitim, araştırma, bilgi ve iletişim teknolojileri ile bölgede yaşayan insanların sosyal gelişimine yönelik kütüphaneler, kadın eğitim kültür merkezleri, gençlik merkezleri, okullar, anaokulları ve spor tesisleri açıyoruz. Bölge halkının güzel sanatlarla buluşarak kültür yaşantısını geliştirecek ortamlar oluşturulmasına yönelik yatırımlara da önem veriyoruz. Eldeki mevcut kaynaklarımızı etkin kullanarak tamamen insan odaklı bir yatırım politikası ile hareket ediyoruz. Yeni okullarımızın aydınlık kuşakların yetişmesine vesile olmasını diliyorum. Hayırlı ve uğurlu olsun.”

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Altındağ, Belediyesi'nden, Eğitime, Dev, Yatırım,
Yorumlar
Haber Yazılımı