Haber Detayı
20 Mart 2017 - Pazartesi 20:34
 
Altındağ'da Babalara Bilimsel Destek Veriliyor
Altındağ Belediyesi, "Haydi babalar iş başına" dedi ve babalar için eğitim programı başlattı.
Altındağ Haberi
Altındağ'da Babalara Bilimsel Destek Veriliyor

Belediye tarafından yürütülecek “Baba Destek Programları” (BADEP) ile sağlıklı çocuklar yetiştirilmesi amaçlanıyor. Geleneksel aile yapısında çocuk bakım ve gelişiminde öncelikli olarak annelerin sorumlu tutulduğunu belirten Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, “Çocuk gelişiminde anne kadar babanın da etkisi ve rolü büyük. Biz Altındağ Belediyesi olarak 'hayat müşterektir' diyoruz ve sağlıklı çocukların yetişmesinde babalara kılavuzluk yapacak bir eğitim programı başlatıyoruz. Belli aralıklarla sürdüreceğimiz bu eğitim programı ile Altındağlı babalara ulaşmak, daha sağlıklı aileler ve mutlu çocuklar için zihinsel dönüşüm oluşturmak istiyoruz" dedi.

ALTINDAĞ’DAN BABALARA BİLİMSEL DESTEK

Altındağ Belediyesi'nin başlattığı programın amacı, Türk aile yapısını güçlendirmek, aile içindeki diyalog kanallarını artırmak ve iletişimin hızının baş döndürdüğü günümüzde babalara çocuk eğitimi ve gelişimi konusunda destek olmak. Aile içi sorunların çözümü ve sağlıklı iletişim modellerinin geliştirilmesi konusunda da destek sağlayacak programla, aile yapılarının güçlenmesine de katkı sağlanması hedefleniyor. Uzman eğiticilerin desteği ile gerçekleştirilecek program, Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) ile birlikte yürütülecek. Bilimsel bir program olan BADEP'le, çocuk gelişimi konusunda merak edilen her şey masaya yatırılacak ve 2-10 yaş aralığındaki çocukların zihinsel, sosyal ve duygusal gelişimlerine katkıda bulunacak bilgiler babalarla paylaşılacak.

BABALARDAN ÇOCUKLARA MEKTUPLAR

Aile içi iletişimi de güçlendirmeyi hedefleyen programın ilk uygulamasında, Altındağ Belediyesi’ne bağlı Aydınlıkevler kreşinde 34, Güneşevler kreşinde 20 olmak üzere toplamda 54 babaya haftada bir gün eğitim verilecek. 10 hafta sürecek eğitimlerde, uzman isimler babalara çocuk gelişimi ve eğitimi konusunda rehberlik edecek. Babaların kendi deneyimlerini diğer babalarla paylaşacağı eğitimlerde, unutulmaya yüz tutan bir alışkanlık da yeniden hayat bulacak ve babalar çocuklarına yazdıkları mektuplarla seslenecekler.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Altındağ'da, Babalara, Bilimsel, Destek, Veriliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı