Haber Detayı
28 Ağustos 2017 - Pazartesi 10:15
 
Altındağ'da Bayram Temizliği Seferberliği
Altındağ’da “bayram temizliği seferberliği” ilan edildi. Altındağ Belediye Temizlik İşleriMüdürlüğü, Kurban Bayramı öncesinde daha temiz ve sağlıklı bir çevre için temizlik çalışmalarını başlattı.
Altındağ Haberi
Altındağ'da Bayram Temizliği Seferberliği

İlk olarak Aydınlıkevler, Altınpark ve Çamlık Mahallesi’nden işe başlayan temizlik ekipleri Altındağ’ı köşe bucak temizledi. Bayram temizliğinin kültürümüzde ve dinimizde önemli yerinin olduğunu vurgulayan Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, “Yıllardır Altındağ’da temizlik seminerleri veriliyor. Bunun yanı sıra ilçe genelinde her yıl milyonlarca çöp poşeti dağıtıyoruz. Ekiplerimiz işlerini titizlikle sürdürüyor. Vatandaşlarımıza temiz bir Altındağ yakışır” dedi ve tüm Altındağlılardan “Lütfen çöp saatlerine uyalım. Çöpleri 19:00-21:00 saatleri arasında dışarıya çıkaralım.” ricasında bulundu.

KÖŞE BUCAK TEMİZLENDİ

Altındağ Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı 40 kişiden oluşan ekip, 2 yıkama aracı,2 süpürge, ilaçlama aracı ve kamyon ile Aydınlıkevler, Altınpark ve Çamlık Mahallesi’nde geniş çaplı bayram temizliği başlattı. Tüm Altındağ’ı kapsayacak olan temizlik operasyonu Kurban Bayramı’na kadar devam edecek ve Altındağ’ın sokakları Kurban Bayramı’na hazır hale gelecek.

Ekipler önce sokakları süpürge aracı ile süpürdü ve daha sonra çöp atım noktalarını sabunlu sularla yıkayarak yaz aylarında oluşan kötü kokunun önüne geçti. İlaçlama aracı ile beraber sokak sokak gezen ekipler, titiz bir çalışmaya da imza attı. Temizlik ekipleri, evsel atık dışında kalan atıkları da kamyona yükleyerek bölgeden uzaklaştırdı.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Altındağ'da, Bayram, Temizliği, Seferberliği,
Yorumlar
Haber Yazılımı