Haber Detayı
11 Temmuz 2017 - Salı 11:58
 
Altındağ'da Hacı Bektaş-ı Veli Camii Törenle Hizmete Açıldı
Ankara’da mahalle camileri döneminin mimarı olan Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, bir ibadethaneyi daha ilçeye kazandırdı. Altındağ Belediyesi tarafından Çamlık Mahallesi’ne yapılan Hacı Bektaş-ı Veli Camii, bu doğrultudaki yatırımların son halkası oldu.
Altındağ Haberi
Altındağ'da Hacı Bektaş-ı Veli Camii Törenle Hizmete Açıldı

Açılışa büyük ilgi

Başkan Tiryaki’nin ev sahipliğinde gerçekleşen açılış törenine AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, Meclis Eski Başkanı Cemil Çiçek, Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran, Altındağ Kaymakamı Erol Karaömeroğlu, Altındağ İlçe Müftüsü Enver Türkmen, AK Parti Altındağ İlçe Başkanı Ahmet Karaca ve ilçe teşkilatı, Altındağ Belediyesi meclis üyeleri ve birim müdürleri, ilçe muhtarları ile çok sayıda vatandaş katıldı. Açılış töreni ney dinletisiyle başladı, Kuran-ı Kerim tilaveti ile devam etti. Protokol konuşmalarının ardından açılış kurdelesi kesildi. Başkan Tiryaki ve protokol üyeleri, daha sonra Hacı Bektaş-ı Veli Camii’nde Cuma Namazı kıldı.

“Altındağ kabuk değiştiriyor”

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, her 15 günde bir mütevazı açılış törenleri gerçekleştirdiklerini ve Altındağlı vatandaşların artık bu duruma alıştığını söyledi. “Bugün Altındağ’da bir değişim yaşanıyorsa, Altındağlıların duaları sayesindedir. Ben buna gönülden inanıyorum. Biz mütevazi açılışlar yapıyoruz. Bugünkü açılışımız da öyle. Amacımız tarihe bir not düşmek. Altındağ’daki bu hızlı değişime sizlerle birlikte şahitlik yapıyoruz. Altındağ son 10 yıldır hem zihnen hem fiziken değişti. Adeta kabuk değiştiriyor Altındağ. Hem zihnen hem de fiziken değişen bir Altındağ var. Eskiden siyasiler Altındağ’ın yolunu bilmezdi. Artık durum değişti. Ramazan ayında Cumhurbaşkanımız iki kez üstü üste Altındağ’a geldi” diyerek konuşmasını sürdüren Başkan Tiryaki, bu sene Çamlık Mahallesi’ne 2 okul birden yapılacağının da müjdesini verdi.

“15 Temmuz’un yıldönümünde şehit ve gazilerimizi minnetle anıyorum”

15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümünü de unutmayan Başkan Tiryaki, konuşmasını şöyle tamamladı: “Altındağ, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucularına nasıl ev sahipliği yaptıysa, Altındağ halkı da 15 Temmuz gecesi tankların, topların önüne gözünü kırpmadan atlamıştır. 200’den fazla gazi, 12 şehit vermiştir. 15 Temmuz’u asla unutmayacağız. Mevlam 15 Temmuz gecesini bir daha bu ülkeye yaşatmasın.”

“Başkan Tiryaki eserleri ile konuşuyor”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul milletvekili Erol Kaya, Hacı Bektaş-ı Veli Camii’nin bölgeye hayırlar getirmesini diledi. Belediye başkanlarının sadece yollarla ve sokaklarla ilgilenmemesi gerektiğini ifade eden Erol Kaya, eğitimle, kültürle, sosyal yatırımlarla, madde bağımlılığı sorunuyla da yakından ilgilenilmesi gerektiğini aktardı. Erol Kaya,  “Biz siyasetçilerin sesiyle değil icraatlarıyla konuşanlarını seviyoruz. Değerli belediye başkanımız Veysel Tiryaki, eserleri ile konuşan bir başkan. 10 yıldır yaptıkları ortada, şimdi sıra yeni yapılacak yatırımlarda” diye konuştu.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Altındağ'da, Hacı, Bektaş-ı, Veli, Camii, Törenle, Hizmete, Açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı