Haber Detayı
29 Aralık 2016 - Perşembe 18:40
 
Altındağ, Altınköy'de Sezon Kapanıyor
Türkiye’nin ilk ve tek açık hava köy müzesi Altınköy, Ankara’da mevsim koşullarının olumsuzlaşması nedeniyle bahar ayına kadar kapılarını ziyarete kapatıyor.
Altındağ Haberi
Altındağ, Altınköy'de Sezon Kapanıyor

Çok kısa sürede ziyaretçi rekorları kıran, Türkiye’nin ve hatta dünyanın pek çok yerinden gelen ziyaretçilerle dolup taşan Altınköy Açık Hava Müzesi, 31 Aralık tarihinden itibaren, mevsim koşulları düzelene kadar ziyarete kapalı olacak.

Başkan Tiryaki konuyla ilgili açıklama yaptı

Dünyanın pek çok ülkesinde benzerleri bulunan açık hava köy müzelerinin tamamının kış mevsiminin gelmesiyle birlikte kapandığını ve mevsim koşulları normale dönünce yeniden açıldığını söyleyen Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, Altınköy’de de aynı uygulamayı gerçekleştireceklerini söyledi. Başkan Tiryaki konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Norveç, İsveç, Finlandiya gibi kuzey Avrupa ülkelerinde bulunan açık hava köy müzeleri, o ülkelerde yılın büyük bir bölümünde kış mevsimi olduğu için, Eylül ayında kapılarını ziyarete kapatıyor, Nisan ayında tekrar açıyor. Ankara iklimi koşullarında, özellikle son günlerde hava çok soğuk olmasına rağmen, Altınköy Açık Hava Müzemiz ziyaretçi rekorları kırdı. Her gün okul ziyaretleriyle doldu taştı. Ancak artık yağışlı günler bizi bekliyor. Gerek tarım alanları, gerekse Altınköy’de yaşamını sürdüren hayvanlar için kış mevsimi başladı. Bu nedenle 31 Aralık Cumartesi gününden itibaren, kapılarımızı ziyarete kapatıyoruz. Yeniden açılış tarihimizi ise mevsim koşullarına göre daha sonra ilan edeceğiz.”

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Türkiye’nin, ilk, tek, açık, hava, köy, müzesi, Altınköy, Ankara’da, mevsim, koş
Yorumlar
Haber Yazılımı