Haber Detayı
14 Temmuz 2016 - Perşembe 10:51
 
Altındağ'da 3 Mahalleye 3 Cami Daha Yapılıyor
Altındağ Belediyesi, ihtiyaçlara yönelik yatırımlar gerçekleştirmeye devam ediyor. Gülpınar, Feridun Çelik ve Çamlık mahallelerine yapılan camilerin inşaatı hızla devam ediyor.
Altındağ Haberi
Altındağ'da 3 Mahalleye 3 Cami Daha Yapılıyor

Altındağ Belediyesi tarafından ilçeye şu ana kadar 8 mahalle camisi inşa edildi. Altındağ’da mahalle camilerini dönemini başlatan Başkan Veysel Tiryaki, Karapürçek, Alemdağ, Beşikkaya, Gültepe ve Altınköy Açık Hava Müzesi’ne toplamda 8 mahalle camisi kazandırdı. Gülpınar ve Feridun Çelik mahallelerindeki camilerin inşaatı yeni başlarken, Çamlık mahallesine yapılan caminin inşaatı bitmek üzere. Başkan Tiryaki, mahalle camileri için vatandaşın yoğun talepte bulunduğuna dikkat çekti.

Camiler kadar okul da yapıyoruz

İhtiyaçlara yönelik yatırımlar gerçekleştirdiklerinin altını çizen Başkan Tiryaki, daha önce Altındağ’a 11 anaokulu kazandırdıklarını, bir lise inşaatının da bu yıl içinde biteceğini belirtti. Başkan Tiryaki, Çamlık Mahallesi’nde yapımı devam eden caminin 1 – 2 aya kadar tamamlanacağı müjdesini de verdi. Gülpınar ve Feridun Çelik mahallelerine yapılan camilerin ise bu yılın sonuna kadar biteceğini söyleyen Başkan Tiryaki, “Gülpınar Mahallesi’nde hızla yükselen caminin arazisi oldukça büyük. Bu yüzden bu caminin yanına bir de park inşa ediyoruz. Mahalle camileri anlayışından vazgeçmiyoruz. Bu camiler, ezan okunduğunda cemaatin rahatlıkla abdest alıp, erkenden namaza yetişebileceği ibadethaneler… Gösterişten uzak. Ve alt kısımları ticarethane olarak kullanılmayacak.”

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Altındağ, Belediyesi, ihtiyaçlara, yönelik, yatırımlar, gerçekleştirmeye, devam,
Yorumlar
Haber Yazılımı