Haber Detayı
19 Ekim 2014 - Pazar 12:00
 
Altındağ'da Doğalgaz Eylemi Yaptılar
Altındağ ilçesinde bulunan Gültepe TOKİ 4. Etap'ta doğalgaz bağlanmadığı için bu evlerde oturan vatandaşlar soğuk havayla mücadele ediyor.
Altındağ Haberi
Altındağ'da Doğalgaz Eylemi Yaptılar

Kaloriferlerin yanmamasını protesto eden vatandaşlar, site yönetimiyle görüşmek için toplandı. Vatandaşlar, firma yetkilileri ile görüştüklerinde ‘Başkent Gaz ile yazışmalarımız sürüyor’ cevabı aldıklarını dile getirdi. Doğalgaz bağlanmasının 2 ayı bulabileceğini belirten vatandaşlar, soba kurmayı düşündüğünü söyledi. Bir site sakini, “İnşaatı yapan firma ve site yönetimi sorumluluğu birbirlerine atıyorlar. Arada olan bize oluyor. Küçük tüpte ısıttığımız suyla banyo yapmak zorunda kalıyoruz. Yemeklerimizi de küçük tüpte yapıyoruz” dedi.

Altındağ'ın gecekondu semti olan Çinçin'de 2006 yılında başlayan kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında yapılan konutlar, TOKİ, Ankara Büyükşehir Belediyesi ile yüklenici firma arasında bir türlü çözülmeyen sorunlar nedeniyle uzun bir süre sahiplerine teslim edilememişti. Hak sahipleri şimdi de bağlanmayan doğalgaz nedeniyle mağdur oldu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Altındağ, ilçesinde, bulunan, Gültepe, TOKİ, 4, Etapta, doğalgaz, bağlanmadığı,
Yorumlar
Haber Yazılımı