Haber Detayı
10 Mayıs 2016 - Salı 09:47
 
Altındağ'da Hacı Bektaş Gezileri Başladı
Altındağ Belediyesi tarafından 10 yıldır sürdürülen kültür gezileri programı tüm hızıyla sürüyor. Çanakkale gezileri devam ederken, Hacı Bektaş gezisi de başladı.
Altındağ Haberi
Altındağ'da Hacı Bektaş Gezileri Başladı

Toplamda 1500 kişinin gideceği Nevşehir Hacı Bektaş gezisinin ilk kafilesi, turunu tamamlarken, diğer gruplar için heyecan dolu bekleyiş başladı. Hacı Bektaş gezisi için sabahın erken saatlerinde Nevşehir’in yolunu tutan Altındağlı kadınlar, hem mutlu hem de heyecanlıydı.

Kadınların konforu için her detay düşünülüyor

Altındağlı kadınların konforu ve mutluluğu için her şeyin düşünüldüğü gezi, Nevşehir’de yapılan sabah kahvaltısıyla başlıyor. Uzman rehberler eşliğinde Hacı Bektaş-ı Veli Türbesi’ni ziyaret eden Altındağlı kadınlar, bölgenin kültürü ve tarihi hakkında bilgi ediniyor. Hacı Bektaş-ı Veli’yi ve onun dünya görüşünü yerinde öğrenme imkanı bulan Altındağlı kadınlar, bol bol dua etmeyi de ihmal etmiyor.

Altındağlı kadınların bir sonraki durağı Atatürk Müzesi (Atatürk Evi) oluyor. Altındağlı kadınlar, Arkeoloji Müzesi’ni gezdikten sonra ise yine kendileri için hazırlanan öğlen yemeğini yiyor.

Çilehane’yi gezip, Deliklitaş’tan geçiyorlar

Kültür gezisinin ikinci bölümü Çilehane ile devam ediyor. Altındağlı kadınlar, Çilehane’de zemzem çeşmesi olarak bilinen çeşmeden su içiyor. Daha sonra Ozanlar Yolu’ndan geçen Altındağlı kadınlar, halk ozanlarını daha yakından tanıma fırsatı buluyor. Daha sonra Deliklitaş’tan geçen Altındağlı kadınlar, son olarak Beştaşlar’ı ziyaret ediyor. Her anı ölümsüzleştirmek için bol bol fotoğraf çektiren Altındağlı kadınlar, mutluluk ve gönül rahatlığıyla gezilerini tamamlıyor.

“Bir yıl önceden çok uygun fiyatlarla satın alma yapıyoruz”

 Belediye olarak düzenledikleri hiçbir gezinin turistik olmadığını bir kez daha vurgulayan Başkan Tiryaki, tüm gezilerin Altındağlıların tarihsel bilincini güçlendirmek için düzenlenen kültürel geziler olduğunu, tüm organizasyonun bir yıl önceden yapıldığı için çok uygun fiyatlarla ayarlandığını söyledi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Altındağ, Belediyesi, tarafından, 10, yıldır, sürdürülen, kültür, gezileri, prog
Yorumlar
Haber Yazılımı