Haber Detayı
04 Kasım 2016 - Cuma 00:34
 
Altındağ'da Hamamönü Söyleşileri Devam Ediyor
Hamamönü Söyleşileri, Kasım ayında da dopdolu bir programla sanatseverlerin karşısına çıkıyor.
Altındağ Haberi
Altındağ'da Hamamönü Söyleşileri Devam Ediyor

Altındağ Belediyesi tarafından Tarihi Kabakçı Konağı’nda 19.00 – 21.00 saatleri arasında düzenlenen söyleşiler, Ankara’nın kültürel ve sanatsal alandaki eksikliğini gideriyor. En seçkin sanatçıların, edebiyatçıların, müzisyenlerin ve akademisyenlerin yer alacağı ve birbirinden farklı konuların işleneceği Hamamönü Söyleşileri’ne tüm halkımız davetli…

10 Kasım özel programı

Ankaralı vatandaşlar, Kasım ayında da müzik tadında akşamlara tanıklık edecek. Hamamönü Söyleşileri, 10 Kasım Günü’ne özel bir programla Ankaralıların karşısına çıkacak. Cengiz Taşkent’in seslendireceği Mucize Nağmeler isimli programda Atatürk’ün sevdiği şarkılar dile gelecek. Duygu dolu anların yaşanacağı bu programda en güzel Atatürk parçaları kulakların pasını silecek. Hamamönü’ndeki müzik tadında akşamlar bununla sınırlı kalmayacak. Bu etkinliğin ardından Neyzen Kahvehanesi programıyla neyin huzur veren sesi Hamamönü’nden yükselecek. Bir diğer müzikal etkinlik olan Gönül Titreten Nağmeler’de Çorum’a ait parçalar söylenecek. Eylül İlkim İlk ise Eskimeyen Türküler ile unutulmaya yüz tutan dörtlükleri bir kez daha hatırlatacak.

15 Temmuz unutulmadı

Hamamönü Söyleşileri’nde 15 Temmuz demokrasi mücadelesine de ayrı bir parantez açılacak. Darbe girişiminin detayları, bu süreçte şehit düşen kahramanlarımız ve Türk halkının gösterdiği duyarlı davranışlar Doktor Murat Yılmaz tarafından anlatılacak. Kültürel değerlere, tarihe ve bilime de ışık tutacak olan söyleşiler, Eğitim ve Geleceğimiz ile Bir’iz Akşamında Edebi Yazı Atölyesi programlarıyla devam edecek. Ankaralılar, Tarih Söyleşileri’ndeki anekdotlarla ve önemli bilgilerle daha donanımlı bir hale gelecek.  Dünya Yazarlar ve Aydınlar Derneği’nin hazırlayıp sunacağı ve Hoca Ahmet Yesevi’nin anlatılacağı programda tasavvuf edebiyatına dem vurulacak. “Sanata Dair Ne Varsa Konuşalım” ve “21. Yüzyıl Eğitim Politikaları” ise söyleşilerin diğer konuları olarak kayıtlara geçecek.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Hamamönü, Söyleşileri, Kasım, ayında, da, dopdolu, bir, programla, sanatseverler
Yorumlar
Haber Yazılımı