Haber Detayı
13 Ocak 2017 - Cuma 09:49
 
Altındağ'da, İmarla İlgili Çok Önemli Kararlar
Altındağ’ın hızla yapılaşması için sık sık iş ortaklarıyla toplantılar düzenleyen Altındağ Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, yapı denetim firmaları ve mimari proje büroları ile bir araya geldi. Altındağ Belediyesi’nde düzenlenen toplantıda önemli konular üzerinde duruldu.
Altındağ Haberi
Altındağ'da, İmarla İlgili Çok Önemli Kararlar

Neler konuşuldu?

Mimari projelerdeki ve inşaat uygulamalarındaki sorunların konuşulduğu toplantıda hak sahipleri yine göz ardı edilmedi. Yapılan görüşmelerde mevzuata uygun mimari projelerin yapım aşamasında uğradığı değişikliklerin önüne geçilmek istendi. Bu kapsamda hak sahiplerinin refah düzeyini arttırmak temel amaç olarak dikkati çekti. Toplantının bir diğer konusu bina temellerinin kontrol edilmesi oldu. Böylece olası tehlikelerin önüne geçildi. Yapı denetim firmalarından hakediş dosyalarının eksiksiz bir şekilde ve zamanında tamamlanması istendi.

Bundan sonra tam yetki belgesi aranacak

Bir diğer önemli konu başlığı ise estetik komisyonu kapsamında yer alan binaların alt kısmındaki ticarethaneler oldu. Ticarethanelerin hangi bölgelerde yer alması gerektiği, bu işletmelerin silueti ve metrekareleri hakkında planlama yapıldı. Yapı denetim firmalarına, ruhsat aldıktan ve inşaat başladıktan 3 gün sonra iş yeri teslim tutanağını Altındağ Belediyesi’ne getirmeleri gerektiği hatırlatıldı. Toplantıda geçici ustalık belgesinin 1 Ocak 2017 tarihine kadar geçerli olduğu ve bundan sonra tam yetki belgesiyle çalışılabileceği ifade edildi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Altındağ’ın, hızla, yapılaşması, için, sık, sık, iş, ortaklarıyla, toplantılar,
Yorumlar
Haber Yazılımı