Haber Detayı
23 Temmuz 2017 - Pazar 21:06
 
Altındağlı Gençler Amasra'yı Fethettiler
Altındağ Belediyesi gençleri kültür ve tarihle buluşturmaya devam ediyor.
Altındağ Haberi
Altındağlı Gençler Amasra'yı Fethettiler

11 yıldır Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki tarafından, büyük bir özen ve hassasiyetle devam ettirilen kültür turlarına bir yenisi daha eklendi. Altındağ Belediyesi Gençlik Merkezleri’ne üye çocuklar, buram tarih kokan Amasra’yı ziyaret etti. 2 Ay sürecek olan Amasra gezisi kapsamında Altındağ Belediyesi Gençlik Merkezlerine üye 800 genç Amasra’yı ziyaret edecek.

Tarih kokan yolculuk

İlk etapta, Altındağ Belediyesi’ne bağlı faaliyet gösteren Zübeyde Hanım ve Nuri Pakdil Gençlik Merkezlerine üye yaşları 10 ile 18 arasında değişen 90 genç Amasra’yı ziyaret etti. Altındağ Belediyesi tarafından düzenlenen kültür turu kapsamında Amasra’ya giden gençler tarih kokan bir yolculuk yaptı. Otobüste uzman tur rehberleri tarafından yolculuğun ilk anlarından itibaren Anadolu’nun ve Amasra’nın tarihi anlatıldı.

Amasra’yı tanıdılar

Tarihi ve doğal güzellikleri tek tek gezerek yerinde gören Altındağ Belediyesi Gençlik Merkezlerine üye gençler ilk önce Amasra Kuş Kayası Yol Anıtını ziyaret etti. Daha sona Bakacak Tepesi’nden Amasra’yı seyrettiler. Tekne turuna da çıkan gençler Amasra’nın tarihi ve doğal güzelliklerini bu kez denizden seyrettiler. Turlarına devam eden Altındağlılar Bedesten, Kale İçi, Ağlayan ağaç, Tavşan Adası, Amasra Kültür ve Sanat Evi’ni de ziyaret etti. Altındağ Belediyesi tarafından en ince ayrıntısına kadar düşünülerek düzenlenen gezide, uzman rehberler tarafından turun her anında çocuklara tarihi yapılar en ince ayrıntısına kadar anlatıldı.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Altındağlı, Gençler, Amasra'yı, Fethettiler,
Yorumlar
Haber Yazılımı