Haber Detayı
09 Şubat 2018 - Cuma 00:55
 
Altındağlı Kadınlardan, Mehmetçik'e Destek!
Altındağlı kadınlar, Afrin operasyonunda görev alan Mehmetçikler için 2 bin çift atkı ve bere ördü, mektup yazarak "Dualarımız sizinle" mesajı verdi.
Altındağ Haberi
Altındağlı Kadınlardan, Mehmetçik'e Destek!

Altındağlı kadınlardan Afrin'de görev yapan Mehmetçiklere büyük destek geldi. Altındağ Belediyesi'ne bağlı Kadın Eğitim ve Kültür Merkezlerine devam eden kadınlar, Zeytin Dalı Operasyonu'nda görev yapan askerler için mektuplar yazdı, atkı, bere ve eldiven gibi giysiler ördü. 800 kadının ördüğü 2 bin çift atkı ve bere paketlenerek, Afrin'e doğru yola çıktı.
 
Altındağlı kadınlar dualar eşliğinde el emeği ürünlerini teslim ederken, yazdıkları mektup ve şiirleri de okudular. Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, "Devletimiz askerlerimizin bütün ihtiyaçlarını karşılıyor kuşkusuz. Örülen bu atkı ve berelerin ise manevi değeri var. Ülkenin birlik ve beraberliğinin gösterilmesi açısından gönüllülüğe dayalı böyle katkılar önemli. Bu vesile ile Altındağlı kadınlarımızın kendi elleriyle ördükleri atkı ve bereleri Hatay Valiliği aracılığı ile askerlerimize ulaştıracağız. Yüreklerimiz ve dualarımız Afrin'de" dedi.
Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Altındağlı, Kadınlardan,, Mehmetçik'e, Destek!,
Yorumlar
Haber Yazılımı